RS/PA
A.net/PA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Mars Area Shs Track & Field and Cross Country - Mars, Pennsylvania
you RUN the place
520 Route 228, Mars, Pennsylvania, 16046, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Ori Rinaman
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
9
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2012 / 2013 - (6 articles)
2013 / 2014 - (1 articles)
2014 / 2015 - (2 articles)
All News
Search
2013 Results - TSTCA Indoor Meet 3
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Feb 2nd 2013, 10:05pm
Comments
TSTCA Indoor Meet 3
- Feb 2, 2013
Zafirovski Sports & Recreation Center, Edinboro University, Edinboro, PA, US, 16444
« Filter Results by Team: »
Altoona Area
Baldwin
Bethel Park Senior
Bradford Area
Brookville Area
Butler Area Senior
Canon McMillan
Cathedral Prep
Chartiers Valley
Clarion Area
Corry Area
Coudersport Area
Elizabeth Forward
Elk County Catholic
Ellwood City
Fox Chapel
Freedom Area
Gateway Senior
General Mclane
Greater Latrobe
Greensburg Salem
Grove City Senior
Hampton
Harbor Creek
Hempfield Area (7)
Hickory
Homer Center
Indiana Area
Kane Area
Kiski Area
Lake Erie Tr
Laurel
Laurel Highlands
Maplewood
Mars Area
Mcdowell
Meadville
Mercer
Montour
Moon Area
Mt Lebanon
Neighborhood Academy
New Castle
North Allegheny
North East
North Hills
Norwin
Oakland Catholic
Penn Hills
Penn Trafford
Peters Township
Pine-Richland
Port Allegany
Ringgold
Saegertown
Seneca Valley
Seton-Lasalle
Shaler Area
Sheffield 09
Slippery Rock Area
South Fayette
South Park
South Side
Taylor Allderdice
Thomas Jefferson
Trinity (Washington)
Unattached
United
Upper Saint Clair
Villa Maria Academy (Girls)
Vincentian Academy
West Allegheny
West Middlesex Area
West Mifflin Area
Woodland Hills
Wyalusing Valley Senior
Men:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3k
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Distance Medley
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3k
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Distance Medley
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 60m Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jones, Tyrell
Woodland Hills
06.99
nwi
1
10
2
Wall, Joey
Ringgold
07.01
nwi
1
8
3
Rivera, Julius
Gateway Senior
07.05
nwi
1
6
4
Gray, Cameron
Gateway Senior
07.07
nwi
1
5
5
Dorogy, Jonathan
Seneca Valley
07.07
nwi
1
4
6
Hill, Uthman
Altoona Area
07.22
nwi
1
3
7
DeHart, Jake
Cathedral Prep
07.24
nwi
1
2
8
Means, Jae'Len
Gateway Senior
07.28
nwi
1
1
Mens 60m Open
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Dorogy, Jonathan
Seneca Valley
07.02
nwi
5
2
Gray, Cameron
Gateway Senior
07.16
nwi
9
2
Wall, Joey
Ringgold
07.16
nwi
6
4
Burleigh, Troy
Woodland Hills
07.17
nwi
3
5
Rivera, Julius
Gateway Senior
07.18
nwi
10
6
Means, Jae'Len
Gateway Senior
07.24
nwi
8
6
DeHart, Jake
Cathedral Prep
07.24
nwi
10
8
Hill, Uthman
Altoona Area
07.26
nwi
7
9
Allen, Clay
West Middlesex A
07.27
nwi
4
9
Wheeler, Jimmy
West Mifflin Are
07.27
nwi
7
11
Reed, Demond
Penn Hills
07.30
nwi
12
12
Timpano, Vinny
Cathedral Prep
07.31
nwi
6
13
Baum, Greg
North Allegheny
07.32
nwi
11
13
Jordan, Offel
Cathedral Prep
07.32
nwi
4
15
Barnes, Forrest
Seneca Valley
07.33
nwi
11
16
Huddleston, Kahlil
New Castle
07.34
nwi
3
17
Kinnamon, Ben
Kiski Area
07.35
nwi
8
18
Campos, Edu
Indiana Area
07.36
nwi
3
19
Dickun, Andrew
Kiski Area
07.37
nwi
5
19
Krenn, Michael
Upper Saint Clai
07.37
nwi
1
21
Shivetts, Kyle
North Allegheny
07.38
nwi
1
22
Grasso, Sebastian
West Middlesex A
07.47
nwi
5
23
Gaunt, Aaron
South Fayette
07.49
nwi
1
24
Lee, Lamont
Montour
07.50
nwi
4
25
Brimage, Latal
Woodland Hills
07.51
nwi
4
25
Blackwell, Isaiah
Moon Area
07.51
nwi
10
27
Schumacher, Markus
Hickory
07.52
nwi
6
28
Monta, Logan
Greensburg Salem
07.53
nwi
9
28
Washington, Shane
Montour
07.53
nwi
11
30
Wagner, Clay
Upper Saint Clai
07.54
nwi
10
31
Sherrill, Jamar
Moon Area
07.58
nwi
2
31
Neumann, Corbin
Kiski Area
07.58
nwi
9
33
D'Orso, Keyshawn
Taylor Allderdic
07.62
nwi
9
34
Hall, Dylan
Greater Latrobe
07.66
nwi
8
34
Rivera, Joshua
Greensburg Salem
07.66
nwi
12
36
Byers, Joey
Hempfield Area (
07.67
nwi
11
37
Nientimp, Vince
Mcdowell
07.68
nwi
10
38
Minjock, Mark
Peters Township
07.70
nwi
7
39
Widenhofer, Tyler
Butler Area Seni
07.71
nwi
2
40
Reynolds, Dylan
Sheffield 09
07.74
nwi
6
41
Stamford, Dreux
Altoona Area
07.75
nwi
12
41
Patten, Luke
West Middlesex A
07.75
nwi
9
43
Maszkiewicz, Sam
Shaler Area
07.78
nwi
1
44
Sarver, Tanner
Unattached
07.80
nwi
8
44
Kunschick, Justin
Canon McMillan
07.80
nwi
7
46
McCracken, Levi
Homer Center
07.81
nwi
5
47
Colarusso, John
Shaler Area
07.84
nwi
5
48
Monack, Ron
Greater Latrobe
07.85
nwi
1
49
Moore, Anthony
Montour
07.86
nwi
1
49
Phillips, Robbie
Shaler Area
07.86
nwi
11
51
Kostka, Adam
Hickory
07.88
nwi
6
51
Zimmerman, Jake
Mcdowell
07.88
nwi
9
53
Foy, Julian
Penn Hills
07.89
nwi
4
53
Minton, Alex
Bethel Park Seni
07.89
nwi
12
55
Johnson, Jeremiah
Taylor Allderdic
07.91
nwi
1
55
Hershey, Adam
Altoona Area
07.91
nwi
11
57
Woods, Alvon
Taylor Allderdic
07.92
nwi
4
58
Lemley, David
Bethel Park Seni
07.94
nwi
4
59
Cofield-Godfrey, Eric
Penn Hills
07.95
nwi
11
60
Marzano, Matt
Hickory
07.97
nwi
2
61
Pendolino, Matthew
Meadville
07.99
nwi
6
61
hilk, dawson
Trinity (Washing
07.99
nwi
7
63
Lemmon, Jordan
Canon McMillan
08.01
nwi
4
64
Yanotti, John
Butler Area Seni
08.03
nwi
3
64
Zysk, Shandler
West Allegheny
08.03
nwi
10
64
capone, james
Unattached
08.03
nwi
6
67
Leone, Cord
Greater Latrobe
08.04
nwi
9
67
Sheehy, Tyler
Seneca Valley
08.04
nwi
5
69
Nath, Justin
Bethel Park Seni
08.07
nwi
3
70
McCaster, Tevin
New Castle
08.12
nwi
11
71
Arch, Gordon
Hampton
08.13
nwi
12
72
Williams, Brennan
Ringgold
08.16
nwi
8
73
Cancelmi, Jesse
Baldwin
08.17
nwi
8
74
Fraysier, Tyler
Canon McMillan
08.20
nwi
2
75
Boyd, Gabe
Upper Saint Clai
08.23
nwi
10
76
Rider, Chris
Slippery Rock Ar
08.25
nwi
1
77
Wasko, Evan
Hampton
08.26
nwi
7
78
Lazek, Noah
Trinity (Washing
08.28
nwi
3
79
Josey, Justin
West Allegheny
08.34
nwi
5
80
King, Travis
West Allegheny
08.37
nwi
7
81
Beecham, Jimmy
Trinity (Washing
08.38
nwi
8
82
Gregor, Dennis
Ringgold
08.46
nwi
12
83
Courter, John
Peters Township
08.52
nwi
10
84
roberts, damion
New Castle
08.53
nwi
8
85
Worobij, Nick
Hampton
08.55
nwi
2
86
Leech, Thomas
Meadville
08.60
nwi
9
87
Joseph, Aaron
Mt Lebanon
08.70
nwi
2
88
Daniels, Mehki
Mt Lebanon
08.93
nwi
2
89
Antonelli, David
North Allegheny
09.02
nwi
12
90
Wu, David
Mt Lebanon
09.23
nwi
2
--
Magnum, Salaam
Woodland Hills
DQ
nwi
3
--
West, DeQuan
Indiana Area
DQ
nwi
6
Mens 200m Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Means, Jae'Len
Gateway Senior
22.63
nwi
16
10
2
Gray, Cameron
Gateway Senior
22.71
nwi
15
3
Wheeler, Jimmy
West Mifflin Are
22.75
nwi
16
8
4
Allen, Clay
West Middlesex A
22.76
nwi
14
5
Jones, Tyrell
Woodland Hills
22.79
nwi
16
5.50
5
Wall, Joey
Ringgold
22.79
nwi
16
5.50
7
Dorogy, Jonathan
Seneca Valley
23.05
nwi
14
8
Barnes, Forrest
Seneca Valley
23.11
nwi
16
4
9
Kinnamon, Ben
Kiski Area
23.23
nwi
15
10
West, Sherman
Hempfield Area (
23.28
nwi
16
3
11
DeHart, Jake
Cathedral Prep
23.31
nwi
14
12
Page, Will
West Allegheny
23.34
nwi
15
13
Hill, Uthman
Altoona Area
23.41
nwi
13
14
Rivera, Julius
Gateway Senior
23.57
nwi
14
15
Grasso, Sebastian
West Middlesex A
23.61
nwi
12
15
Rinaman, Ori
Mars Area
23.61
nwi
14
17
Hall, Dylan
Greater Latrobe
23.63
nwi
2
18
D'Orso, Keyshawn
Taylor Allderdic
23.71
nwi
2
19
Jordan, Offel
Cathedral Prep
23.73
nwi
15
20
Huddleston, Kahlil
New Castle
23.85
nwi
15
21
Tyler, Eugene
Penn Hills
24.04
nwi
11
22
Brimage, Latal
Woodland Hills
24.08
nwi
12
23
Patten, Luke
West Middlesex A
24.09
nwi
12
24
McCasland, Jordan
West Allegheny
24.13
nwi
13
25
Sherrill, Jamar
Moon Area
24.19
nwi
2
26
Rivera, Joshua
Greensburg Salem
24.20
nwi
11
27
Gaunt, Aaron
South Fayette
24.26
nwi
1
28
Burleigh, Troy
Woodland Hills
24.29
nwi
11
29
Williams, Dayvon
West Mifflin Are
24.33
nwi
13
30
Lazek, Lucas
Trinity (Washing
24.42
nwi
11
31
Monta, Logan
Greensburg Salem
24.49
nwi
13
32
Shivetts, Josh
Greater Latrobe
24.60
nwi
11
33
Blackwell, Isaiah
Moon Area
24.61
nwi
13
34
Nelson, Brandon
Penn Hills
24.66
nwi
12
35
Schumacher, Markus
Hickory
24.76
nwi
12
36
Minjock, Mark
Peters Township
24.83
nwi
13
37
Colarusso, John
Shaler Area
24.87
nwi
10
38
Troutman, Tim
Altoona Area
24.93
nwi
9
39
Byers, Joey
Hempfield Area (
24.96
nwi
11
40
Timpano, Vinny
Cathedral Prep
24.98
nwi
14
41
Hershey, Adam
Altoona Area
25.06
nwi
10
42
Hook, Austin
Seneca Valley
25.32
nwi
10
43
Murphy, Sam
Mt Lebanon
25.53
nwi
10
44
Zysk, Shandler
West Allegheny
25.58
nwi
9
45
Johnson, Jeremiah
Taylor Allderdic
25.61
nwi
9
46
Arch, Gordon
Hampton
25.72
nwi
7
47
Sestito, Tyler
Thomas Jefferson
25.77
nwi
6
48
Frost, Connor
Butler Area Seni
25.78
nwi
1
49
Weston, Joey
Bethel Park Seni
25.97
nwi
5
50
Davis, Niciere
Neighborhood Aca
26.07
nwi
7
50
Nath, Justin
Bethel Park Seni
26.07
nwi
9
52
Lazek, Noah
Trinity (Washing
26.18
nwi
6
53
Collins, Zachery
Butler Area Seni
26.23
nwi
10
54
Alfera, Richard
Upper Saint Clai
26.36
nwi
1
55
Zimmerman, Jake
Mcdowell
26.42
nwi
8
56
Pine, Kyle
Norwin
26.43
nwi
9
57
Smotzer, Connor
Kiski Area
26.49
nwi
4
58
Hawker, Jordan
Hampton
26.55
nwi
2
59
Birch, Sean
Thomas Jefferson
26.57
nwi
6
60
Lemmon, Jordan
Canon McMillan
26.80
nwi
6
61
Stiller, Sean
Mcdowell
26.82
nwi
5
62
Williams, Brennan
Ringgold
26.99
nwi
7
63
Hanich, Max
South Fayette
27.06
nwi
1
64
Woods, Alvon
Taylor Allderdic
27.11
nwi
8
65
Moore, Anthony
Montour
27.25
nwi
6
66
Nolan, John
Mars Area
27.27
nwi
8
67
Cancelmi, Jesse
Baldwin
27.28
nwi
8
68
Farrow, Zachary
Chartiers Valley
27.35
nwi
5
69
Davis, Brian
Mt Lebanon
27.36
nwi
7
70
Davies, Zach
Chartiers Valley
27.45
nwi
7
71
Higgins, Paul
Canon McMillan
27.63
nwi
7
72
Bove, Michael
Fox Chapel
27.77
nwi
3
73
Mondock, Richard
Montour
27.85
nwi
4
74
Romanelli, Lukas
North Allegheny
27.86
nwi
3
75
Linder, Austin
Kiski Area
28.01
nwi
5
76
ward, david
New Castle
28.03
nwi
4
77
Hathaway, James
Canon McMillan
28.13
nwi
9
78
Drake, Akil
Penn Hills
28.37
nwi
10
79
Grant, Balijah
Neighborhood Aca
28.52
nwi
5
80
McCormick, Jake
Thomas Jefferson
28.63
nwi
4
81
Defazio, Matthew
Penn Trafford
28.68
nwi
4
82
Ivie, Aaron
Fox Chapel
28.70
nwi
3
83
Rounds, Sean
Greater Latrobe
28.71
nwi
2
84
Palso, Justin
Shaler Area
28.84
nwi
3
85
Wilkinson, Alex
Upper Saint Clai
28.98
nwi
2
86
Jones, Paul
New Castle
29.07
nwi
1
87
Farquhar, Daniel
Ringgold
29.42
nwi
4
88
Stefanak, T.J.
Hickory
30.02
nwi
5
89
Malachow, Shane
Chartiers Valley
31.26
nwi
3
--
King, Mat
North Allegheny
DQ
nwi
6
--
Reynolds, Dylan
Sheffield 09
DQ
nwi
12
--
Perone, Tyler
Seton-Lasalle
DQ
nwi
1
--
King, Nicholas
North Allegheny
DQ
nwi
3
--
Marzano, Bobby
Hickory
DQ
nwi
8
--
Naumowski, Victor
Mt Lebanon
DQ
nwi
8
--
Crusan, Chandler
Hempfield Area (
DQ
nwi
15
Mens 400m Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hall, Robin
Penn Hills
50.12
12
10
2
West, Sherman
Hempfield Area (
50.49
12
8
3
Page, Will
West Allegheny
51.19
12
6
4
Jones, Tyrell
Woodland Hills
52.19
12
5
5
Culley, Chris
Moon Area
52.35
12
4
6
Lagorga, Jake
Norwin
53.03
11
7
Smail, Marcus
Greater Latrobe
53.11
10
8
Stoltz, Jon
Altoona Area
53.29
11
9
Banks, Bradley
Seneca Valley
53.53
10
9
Brooks, Isaiah
Woodland Hills
53.53
11
11
Hill, Cameron
Penn Hills
53.81
11
12
Reffner, Joe
Altoona Area
53.84
10
12
Pryor, Chiante
Bethel Park Seni
53.84
12
3
14
Staten, Donovan
Bethel Park Seni
53.97
8
15
Kirkwood, Shane
Slippery Rock Ar
54.30
8
16
Carter, Darrious
Indiana Area
54.38
6
17
Lichvar, Shawn
United
54.44
10
18
Ruefle, Dylan
Hampton
54.51
8
19
Shaviss, Samuel
Penn Hills
54.68
9
20
Sherrill, Jamar
Moon Area
54.70
9
21
Creamer, Doucet
Gateway Senior
54.78
9
21
Smith, Chris
Mars Area
54.78
10
23
McCracken, Levi
Homer Center
54.84
7
24
Romanowicz, Tyler
Altoona Area
54.99
9
25
Thomas, Sakari
Cathedral Prep
55.07
8
26
Mazzanti, Mike
New Castle
55.10
11
27
Salice, Nick
Bethel Park Seni
55.23
8
28
DeAugustino, Joe
Seneca Valley
55.81
7
29
Cohen, Evan
Mt Lebanon
55.84
7
30
Russell, Zack
South Fayette
56.00
8
31
Lazek, Lucas
Trinity (Washing
56.04
7
32
Bevan, Tyler
Ringgold
56.13
8
33
Augustine, Vince
Seneca Valley
56.38
8
34
Huss, Charles
Norwin
56.45
10
35
Dulak, Kevin
West Mifflin Are
56.46
6
36
Andrews, Ken
Shaler Area
56.54
9
37
Demaio, Anthony
Upper Saint Clai
56.62
7
38
Kingsley, Eric
Mars Area
56.71
5
39
Eckman, Travis
Fox Chapel
56.87
4
40
Andrzejewski, Jacob
Hickory
56.92
2
41
Cannon, Dan
Butler Area Seni
57.04
7
42
Burks, Malik
Gateway Senior
57.14
9
43
Williams, Matt
Hampton
57.29
7
44
Titus, Colton
Cathedral Prep
57.31
7
45
Gardner, Alex
Kiski Area
57.37
5
46
Busko, Ben
Mcdowell
57.55
5
46
Phelps, Nelson
Penn Trafford
57.55
6
48
Leckenby, Keith
Upper Saint Clai
57.89
4
49
Chadwick, Jacob
Trinity (Washing
57.94
6
50
Hawker, Jordan
Hampton
57.96
5
51
Kitchener, Trung
North East
58.09
6
52
Coyne, Garrett
Baldwin
58.32
4
53
matteo, corey
Mcdowell
58.80
6
54
Gentile, Michael
Taylor Allderdic
59.17
1
55
Rider, Chris
Slippery Rock Ar
59.65
4
56
St. Cyr, Ephraim
Taylor Allderdic
59.85
1
57
Stiger, Evan
Freedom Area
1:00.12c
3
57
Mirizio, Austin
West Middlesex A
1:00.12c
3
59
McElhaney, Wesley
Mt Lebanon
1:00.14c
5
60
Good, Luke
Thomas Jefferson
1:00.53c
6
61
Davis, Niciere
Neighborhood Aca
1:01.19c
3
62
Astbury, Matt
Mars Area
1:01.27c
4
63
Hughes, Scott
Shaler Area
1:01.63c
11
64
Langer, Sean
Shaler Area
1:01.96c
2
65
Shepherd, Alex
New Castle
1:02.00c
1
66
Jubic, Ross
Kiski Area
1:02.18c
6
67
McLaughlin, Colin
Baldwin
1:02.25c
4
68
Andressi, Evan
Butler Area Seni
1:03.07c
3
69
Doyle, dennis
Baldwin
1:03.10c
4
70
Mondock, Richard
Montour
1:03.50c
3
71
Lee, Lamont
Montour
1:03.53c
3
72
Zakaria, Joshua
Upper Saint Clai
1:03.63c
2
73
Siszka, Mike
Kiski Area
1:03.75c
3
74
Grant, Balijah
Neighborhood Aca
1:03.76c
3
75
Carlin, Tyree
Neighborhood Aca
1:03.92c
3
76
Holstrom, Alex
Unattached
1:03.97c
5
77
conti, cherokee
New Castle
1:04.12c
1
78
Robbins, Isaac
Kane Area
1:04.59c
2
79
Bove, Michael
Fox Chapel
1:06.59c
2
80
Williams, Brennan
Ringgold
1:06.70c
5
81
Hasis, Michael
South Fayette
1:06.73c
1
82
Colson, Clayton
Kane Area
1:06.90c
2
83
Avanesov, Eric
Mcdowell
1:07.05c
3
84
Kutzavitch, Eli
West Allegheny
1:07.37c
2
85
Jepsky, Austin
Moon Area
1:08.02c
4
86
Finn, Ryan
Montour
1:08.13c
2
87
Stefanak, T.J.
Hickory
1:08.78c
2
88
Grassi, Tim
Thomas Jefferson
1:09.30c
1
89
Blackmore, Dan
Kane Area
1:09.31c
4
90
Caporali, Matt
Taylor Allderdic
1:09.53c
1
91
Venturini, Nick
West Allegheny
1:09.55c
1
92
Smith, Grayson
Chartiers Valley
1:10.09c
1
93
Brown, Jacob
Chartiers Valley
1:11.67c
1
94
Haid, Luke
Chartiers Valley
1:16.25c
1
95
Slan, Jacob
South Fayette
1:36.00
1
--
Kaylor, Jacob
Greensburg Salem
DQ
4
--
Monta, Logan
Greensburg Salem
DQ
5
--
Easterday, Josh
Trinity (Washing
DQ
2
Mens 800m Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smathers, Ryan
North East
1:59.41
1
10
2
Rigby, Tyler
South Park
2:01.60
1
8
3
Smith, James
Upper Saint Clai
2:01.93
1
6
4
Crusan, Chandler
Hempfield Area (
2:02.77
1
5
5
Jaskowak, Daniel
Grove City Senio
2:03.37
1
4
6
Martin, Ethan
Fox Chapel
2:03.68
1
3
7
Labash, Christian
Baldwin
2:04.43
1
2
8
Chadwick, Marcus
Trinity (Washing
2:05.05
1
1
9
Endress, Mitch
Altoona Area
2:05.24
1
10
Edenfield, Nate
Unattached
2:05.94
1
11
Love, Seamus
North Allegheny
2:06.08
1
12
Dougherty, Billy
Mt Lebanon
2:06.19
1
13
Foust, Brad
Altoona Area
2:06.63
1
14
Miller, Patrick
Kiski Area
2:07.30
1
15
Marks, Noah
Freedom Area
2:07.51
1
16
Louther, Ryan
Indiana Area
2:08.16
1
17
Kolor, Mike
Seneca Valley
2:08.40
1
18
Lee, Ryan
Bethel Park Seni
2:08.57
1
19
DeWeese, Jake
Freedom Area
2:08.76
1
20
Lenze, Adam
Indiana Area
2:08.84
1
21
Critchlow, Brandon
Butler Area Seni
2:09.14
1
22
Rader, Josh
Butler Area Seni
2:09.37
1
23
Short, Kolbe
North Allegheny
2:09.62
1
24
Bonacci, Aaron
West Mifflin Are
2:10.11
1
25
Scholl, Skylar
Ringgold
2:10.30
1
26
Flowers, Aaron
Hempfield Area (
2:10.62
1
27
Figueroa, Jose
Gateway Senior
2:10.97
1
28
Meindl, Ben
South Fayette
2:12.91
1
29
Freese, R.J.
West Allegheny
2:13.65
1
30
Leone, Cord
Greater Latrobe
2:14.14
1
31
Spahr, Chris
Ringgold
2:14.24
1
32
Walters, T.J.
Montour
2:14.33
1
33
Lookabaugh, Tyler
Kiski Area
2:15.50
1
34
Anna, Patrick
Slippery Rock Ar
2:15.86
1
35
Arnold, Adam
Baldwin
2:15.98
1
36
Kohler, Bill
Canon McMillan
2:16.87
1
37
Monack, Ron
Greater Latrobe
2:17.61
1
38
Webb, Greg
Taylor Allderdic
2:17.78
1
39
Mazzanti, Mike
New Castle
2:17.93
1
40
Johnson, Charles Matt
West Allegheny
2:18.39
1
40
McGinnis, Mason
Altoona Area
2:18.39
1
42
Donald, Noah
Mt Lebanon
2:18.69
1
43
Jones, Josh
Slippery Rock Ar
2:18.73
1
44
Williams, Matt
Hampton
2:18.97
1
45
Coyne, Garrett
Baldwin
2:19.06
1
46
Glitz, Henry
Seton-Lasalle
2:19.57
1
47
Diefenbacher, Andrew
Mars Area
2:19.63
1
48
Jeffries, Devin
Moon Area
2:19.68
1
49
Meeker, Eliot
Mcdowell
2:19.95
1
50
Guthrie, Garret
Trinity (Washing
2:20.11
1
51
Antoniono, Dan
Kiski Area
2:20.42
1
52
Daigle, Caleb
Mcdowell
2:20.62
1
53
Linderman, Ethan
Canon McMillan
2:20.81
1
54
Litterini, Geddy
Moon Area
2:21.05
1
55
Maloney, Adam
North Allegheny
2:21.62
1
56
Costa, Sam
West Allegheny
2:21.92
1
57
Hughes, Sam
Mt Lebanon
2:22.10
1
58
Simmons, Tyrell
Penn Hills
2:22.21
1
59
Janaszek, Jake
Bethel Park Seni
2:22.44
1
60
Depew, John Paul
Grove City Senio
2:22.74
1
61
Hurey, David
Bethel Park Seni
2:22.84
1
62
Skaggs, Brenden
Bradford Area
2:23.02
1
63
Bourgeois, Matt
Thomas Jefferson
2:23.05
1
64
Grebinoski, Matthew
South Fayette
2:23.20
1
65
McIlree, Mike
Chartiers Valley
2:24.20
1
66
Stiger, Evan
Freedom Area
2:24.95
1
67
Brooks, Raymond
Neighborhood Aca
2:26.81
1
68
Sichi, Chris
Thomas Jefferson
2:26.88
1
69
Phelps, Nelson
Penn Trafford
2:27.31
1
70
Furman, Jacob
North East
2:27.56
1
71
Francis, Josh
Thomas Jefferson
2:27.75
1
72
Peters, Matt
Moon Area
2:28.86
1
73
Wolfarth, Glen
Penn Hills
2:29.00
1
74
Carlin, Tyree
Neighborhood Aca
2:29.27
1
75
Kirk, Brett
West Middlesex A
2:29.44
1
76
Dewitt, Jon
Peters Township
2:29.53
1
76
Holstrom, Alex
Unattached
2:29.53
1
76
Westrick, Joseph
Chartiers Valley
2:29.53
1
79
Garbini, Alex
Hampton
2:29.61
1
80
Mahon, Michael
Shaler Area
2:29.76
1
81
Mroczkowski, Mitchell
Woodland Hills
2:30.73
1
82
Stemmler, Michael
Upper Saint Clai
2:31.06
1
83
Stack, Jordan
Hempfield Area (
2:31.21
1
84
Grimes, Mekhi
Neighborhood Aca
2:31.30
1
85
Nowak, Nick
Chartiers Valley
2:31.38
1
86
Conti, Evan
Shaler Area
2:31.52
1
87
Koenig, Mike
Peters Township
2:32.32
1
88
Gorban, Andray
Mcdowell
2:33.16
1
89
Brooks, Isaiah
Woodland Hills
2:33.35
1
90
Schlafman, John
Peters Township
2:34.60
1
91
Falkosky, Adam
Greensburg Salem
2:35.34
1
92
Chera, Karandeep
Penn Hills
2:37.72
1
93
Blackmore, Dan
Kane Area
2:38.77
1
94
Dallatore, Shawn
Trinity (Washing
2:40.98
1
95
Robbins, Isaac
Kane Area
2:42.37
1
96
Snyder, Ryan
Indiana Area
2:43.55
1
97
Knight, Lucas
Elk County Catho
2:44.58
1
98
Krings, Ben
Woodland Hills
2:47.21
1
99
Hanobik, Austin
Montour
2:55.97
1
100
Finn, Ryan
Montour
2:57.28
1
101
Colson, Clayton
Kane Area
3:20.27
1
--
Kloecker, Pat
Cathedral Prep
DQ
1
--
Eckman, Travis
Fox Chapel
DQ
1
--
Yousif, Aziz
Bradford Area
DQ
1
--
Cole, Noah
Hickory
DQ
1
--
Nathan, Meyers
Taylor Allderdic
DQ
1
--
Dulak, Kevin
West Mifflin Are
DQ
1
Mens Mile Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Martin, Ethan
Fox Chapel
4:24.61
1
10
2
Rigby, Tyler
South Park
4:24.72
1
8
3
Smathers, Ryan
North East
4:28.66
1
6
4
Jaskowak, Daniel
Grove City Senio
4:31.41
1
5
5
Louco, Cordon
North Allegheny
4:32.63
1
4
6
Edenfield, Nate
Unattached
4:34.81
1
3
7
DeWeese, Jake
Freedom Area
4:35.20
1
2
8
Smith, James
Upper Saint Clai
4:36.68
1
1
9
Johnston, Hunter
Saegertown
4:37.18
1
10
Wilhoite, Dylin
Penn Hills
4:39.94
1
11
Palenchak, Tyler
Gateway Senior
4:40.17
1
12
Freese, R.J.
West Allegheny
4:44.23
1
13
Foust, Brad
Altoona Area
4:45.10
1
14
Trimbur, Gabe
Coudersport Area
4:46.54
1
15
Roberts, Wes
Freedom Area
4:47.49
1
16
Lacy, John
Cathedral Prep
4:47.94
1
17
Short, Kolbe
North Allegheny
4:48.30
1
18
Lenze, Adam
Indiana Area
4:48.68
1
19
Knauer, Adam
Butler Area Seni
4:49.18
1
20
White, Zack
West Allegheny
4:49.64
1
21
Olson, Gary
North East
4:50.60
1
22
Louther, Ryan
Indiana Area
4:51.23
1
23
Petrosky, Maxwell
North Allegheny
4:53.53
1
24
Cieslak, Ryan
Montour
4:53.96
1
25
Lichvar, Shawn
United
4:53.97
1
26
Dulabon, Zachary
Mcdowell
4:54.01
1
27
Yousif, Aziz
Bradford Area
4:54.33
1
28
Salek, Zach
West Allegheny
4:54.58
1
29
Short, Christopher
Butler Area Seni
4:55.09
1
30
Hunt, Chris
Kane Area
4:55.84
1
31
Stroh, Dominic
Altoona Area
4:56.45
1
32
Pollock, Jared
Mt Lebanon
4:56.64
1
33
Colson, Avery
Kane Area
4:56.95
1
34
Wentz, Hans
Maplewood
4:58.03
1
35
Pollock, Bradley
Mt Lebanon
4:58.14
1
36
Stone, Matthew
Mt Lebanon
4:58.23
1
37
Wilcko, Dan
Unattached
4:58.41
1
38
Muscarella, Joe
Unattached
4:59.74
1
39
Terrell, Duwon
Penn Hills
5:02.47
1
40
Colson, Bailey
Kane Area
5:03.28
1
41
Linderman, Ethan
Canon McMillan
5:04.96
1
42
McLaughlin, Colin
Baldwin
5:04.97
1
43
Budnik, Ryan
Grove City Senio
5:05.24
1
44
George, Brett
Altoona Area
5:05.36
1
45
Boyd, Chris
Butler Area Seni
5:05.97
1
46
Brennan, Ryan
West Mifflin Are
5:06.26
1
47
Demore, Mark
Baldwin
5:07.06
1
48
Connelly, Liam
Gateway Senior
5:07.44
1
49
Monack, Ron
Greater Latrobe
5:08.27
1
50
Glitz, Henry
Seton-Lasalle
5:08.86
1
51
Benjamin, Bryce
Seneca Valley
5:09.50
1
52
Augustine, Kevin
Greater Latrobe
5:09.74
1
53
Depew, John Paul
Grove City Senio
5:10.32
1
54
Maxwell, Andrew
Slippery Rock Ar
5:12.25
1
55
Conrad, Danny
Freedom Area
5:13.40
1
56
Furman, Jacob
North East
5:13.50
1
57
Fello, Brandon
Kiski Area
5:13.74
1
58
Cillo, Jason
South Fayette
5:14.22
1
59
Ennis, Gavin
Seton-Lasalle
5:15.42
1
60
Iagnemma, Tommy
South Fayette
5:15.68
1
61
Griffen, Logan
Hickory
5:16.78
1
62
Jourdain, William
Ringgold
5:16.84
1
63
Chadwick, Jacob
Trinity (Washing
5:17.61
1
64
kelly, dillon
Mcdowell
5:18.18
1
65
Brink, Michael
Mcdowell
5:18.40
1
66
Skaggs, Brenden
Bradford Area
5:18.86
1
67
Norris, Matt
Moon Area
5:19.23
1
68
Stack, Jordan
Hempfield Area (
5:20.29
1
69
Biggs, Tristan
Mars Area
5:21.21
1
70
Rothenberger, Roy
South Fayette
5:21.57
1
71
Sneath, Bennett
Upper Saint Clai
5:21.76
1
72
Severin, Scott
Thomas Jefferson
5:22.08
1
73
Brooks, Raymond
Neighborhood Aca
5:22.17
1
74
Bickel, Caleb
Slippery Rock Ar
5:24.31
1
75
Parker, Ian
Unattached
5:24.65
1
76
Dougher, Andrew
Bethel Park Seni
5:24.84
1
77
Walsh, Pat
Thomas Jefferson
5:26.00
1
78
Ware, Patrick
Moon Area
5:26.12
1
79
Jeffries, Devin
Moon Area
5:26.72
1
80
Lowe, Adam
Unattached
5:27.03
1
81
Kirk, Brett
West Middlesex A
5:27.62
1
82
Wertz, Matthew
Upper Saint Clai
5:28.22
1
83
Ackley, Hunter
Bradford Area
5:33.12
1
84
O'Connor, Chris
Ringgold
5:33.96
1
85
Thomas, Matthew
Chartiers Valley
5:35.96
1
86
Apelquest, Austin
Penn Trafford
5:36.87
1
87
Jaap, Zach
Peters Township
5:38.39
1
88
Burkhart, Shane
Bethel Park Seni
5:40.03
1
89
Kim, Andrew
Canon McMillan
5:44.20
1
90
Krishnachand, Adithya
Bethel Park Seni
5:46.45
1
91
Dallatore, Shawn
Trinity (Washing
5:48.37
1
92
Falkosky, Adam
Greensburg Salem
5:48.90
1
93
Cole, Noah
Hickory
5:51.58
1
94
Henry, Will
Slippery Rock Ar
5:54.12
1
95
Ackman, Gabe
Thomas Jefferson
5:54.15
1
96
Humphrey, David
Fox Chapel
5:58.07
1
97
Reza, AJ
Chartiers Valley
6:02.29
1
98
Schlafman, John
Peters Township
6:02.56
1
99
Witkowski, Robbie
Peters Township
6:03.24
1
100
Schafer, James
Shaler Area
6:03.57
1
101
Steward, Ian
Mars Area
6:03.98
1
102
Sellers, Khalil
Neighborhood Aca
6:04.73
1
103
Snyder, Ryan
Indiana Area
6:05.76
1
104
Henry, Jimmy
Chartiers Valley
6:10.61
1
105
Ivie, Aaron
Fox Chapel
6:28.28
1
106
Pokego, Tyler
Trinity (Washing
6:30.75
1
107
Hanobik, Austin
Montour
6:35.90
1
108
Ward, Thomas
Woodland Hills
6:36.89
1
109
Cross, Nick
Woodland Hills
6:37.32
1
110
Knight, Lucas
Elk County Catho
6:43.84
1
111
Gray, Jake
Montour
6:47.94
1
112
Hills, Ryan
Shaler Area
6:49.51
1
113
Walker, Brian
Neighborhood Aca
6:55.65
1
--
Dulak, Kevin
West Mifflin Are
DQ
1
--
Foster, Brett
Seneca Valley
DQ
1
--
Hall, Patrick
Hempfield Area (
DQ
1
--
Wilson, Ethan
Laurel
DQ
1
--
Smith, Noah
Ringgold
DQ
1
--
Mazzanti, Chris
New Castle
DQ
1
Mens 3000m Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Martin, Colin
Fox Chapel
9:00.30
1
10
2
Johnston, Hunter
Saegertown
9:03.35
1
8
3
Archer, Ryan
Vincentian Acade
9:05.30
1
6
4
Zemet, Josh
North Allegheny
9:12.68
1
5
5
Mcgoey, Matt
North Allegheny
9:14.26
1
4
6
Roddy, Seamus
Mt Lebanon
9:23.43
1
3
7
Wakeley, Caleb
Shaler Area
9:26.75
1
2
8
Roberts, Wes
Freedom Area
9:28.74
1
1
9
Quirk, Patrick
Mt Lebanon
9:31.62
1
10
Lerda, Ryan
South Fayette
9:32.38
1
11
Olson, Gary
North East
9:43.27
1
12
Futrell, Terry
Altoona Area
9:44.65
1
13
Mcclure, Nicholas
North Allegheny
9:44.98
1
14
Quiggle, Tanner
Seneca Valley
9:45.64
1
15
Kelly, George
Baldwin
9:46.94
1
16
Wentz, Hans
Maplewood
9:47.87
1
17
Dulabon, Zachary
Mcdowell
9:52.32
1
18
Wise, Brandon
Grove City Senio
9:54.30
1
19
Salek, Zach
West Allegheny
9:54.74
1
20
McLaughlin, Mike
Baldwin
9:55.69
1
21
Trimbur, Gabe
Coudersport Area
9:56.13
1
22
Cieslak, Ryan
Montour
9:56.48
1
23
Bliss, Aaron
Fox Chapel
9:56.85
1
24
Royek, Curtis
Corry Area
9:58.33
1
25
Smith, Noah
Ringgold
9:59.12
1
26
Klueber, Zach
Greensburg Salem
10:01.48
1
27
Doyle, dennis
Baldwin
10:01.76
1
28
Maxwell, Andrew
Slippery Rock Ar
10:02.38
1
29
Short, Christopher
Butler Area Seni
10:02.55
1
30
White, Zack
West Allegheny
10:04.33
1
31
Uliano, Joe
Altoona Area
10:07.03
1
32
Kaminski, Eric
Bethel Park Seni
10:08.68
1
33
Zimmerman, Gage
Mars Area
10:09.37
1
34
Rimsky, Joe
Thomas Jefferson
10:09.49
1
35
Rinderle, David
Mcdowell
10:09.87
1
36
Hatton, Evan
Mt Lebanon
10:11.60
1
37
Martin, Ross
Bethel Park Seni
10:12.56
1
38
Costa, Sam
West Allegheny
10:15.59
1
39
Spanner, Dan
Bethel Park Seni
10:18.05
1
40
Figueroa, Jose
Gateway Senior
10:18.36
1
41
Augustine, Kevin
Greater Latrobe
10:19.83
1
42
Pusateri, Josh
Trinity (Washing
10:25.31
1
43
Snider, Tyler
Kiski Area
10:25.38
1
44
Rumbaugh, Shane
Trinity (Washing
10:25.86
1
45
Gardner, Ben
Seneca Valley
10:27.86
1
46
Fullerton, Patrick
Butler Area Seni
10:31.13
1
47
Bielanin, John Paul
Mcdowell
10:39.39
1
48
Mrdjenovich, Nathan
Mars Area
10:41.28
1
49
Ennis, Gavin
Seton-Lasalle
10:44.36
1
50
Lunn, Caleb
Ringgold
10:46.49
1
51
Jepsky, Austin
Moon Area
10:47.69
1
52
Sunderland, Jerrod
Altoona Area
10:50.38
1
53
Good, Andrew
Fox Chapel
10:58.61
1
54
Peters, Matt
Moon Area
10:59.59
1
55
Henry, Will
Slippery Rock Ar
11:03.71
1
56
Anderson, Ryan
North East
11:05.08
1
57
Wertz, Matthew
Upper Saint Clai
11:06.68
1
58
Jourdain, William
Ringgold
11:06.75
1
59
Neumeyer, Alex
Thomas Jefferson
11:07.52
1
60
Gentilcore, Anthony
Thomas Jefferson
11:07.59
1
61
Lingenfelter, Andrew
Seneca Valley
11:52.32
1
62
Schafer, James
Shaler Area
11:59.24
1
63
Grimes, Mekhi
Neighborhood Aca
12:18.29
1
64
Gerstbrein, Matthew
South Fayette
12:32.83
1
65
Zavallo, Macen
Trinity (Washing
13:55.95
1
66
Gray, Jake
Montour
14:33.65
1
--
MacLean, Jacob
Kiski Area
DQ
1
--
Walters, T.J.
Montour
DQ
1
--
Koenig, Mike
Peters Township
DQ
1
--
Witkowski, Robbie
Peters Township
DQ
1
--
Royek, Curtis
Unattached
DQ
1
--
Sneath, Bennett
Upper Saint Clai
DQ
1
Mens 60m Hurdles Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Conway, Nick
Port Allegany
08.32
nwi
1
10
2
Valko, Mitch
South Fayette
08.43
nwi
1
8
3
Trent, Parker
Hempfield Area (
08.54
nwi
1
6
4
Rinaman, Ori
Mars Area
08.55
nwi
1
5
5
Isaac, Fritz
North Allegheny
08.56
nwi
1
4
6
Fayad, Ricky
South Side
08.67
nwi
1
3
7
Kevin, Johnson
Altoona Area
08.68
nwi
1
2
8
Santiago, Miel
Taylor Allderdic
09.63
nwi
1
1
Mens 60m Hurdles Open
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Santiago, Miel
Taylor Allderdic
08.42
nwi
5
2
Trent, Parker
Hempfield Area (
08.56
nwi
1
3
Conway, Nick
Port Allegany
08.67
nwi
7
4
Rinaman, Ori
Mars Area
08.72
nwi
8
4
Kevin, Johnson
Altoona Area
08.72
nwi
2
6
Isaac, Fritz
North Allegheny
08.73
nwi
4
7
Valko, Mitch
South Fayette
08.75
nwi
6
8
Fayad, Ricky
South Side
08.77
nwi
5
9
Steward, Maquale
Penn Hills
08.80
nwi
1
10
Hill, Uthman
Altoona Area
08.81
nwi
5
11
Semelbauer, Cody
Pine-Richland
08.92
nwi
6
12
Szymczak, Jamie
Mcdowell
08.99
nwi
4
13
Williams, Dayvon
West Mifflin Are
09.02
nwi
1
13
Page, Will
West Allegheny
09.02
nwi
8
15
Day, De'Lorian
Hempfield Area (
09.08
nwi
2
16
Denson, Richie
South Fayette
09.21
nwi
6
17
Tarr, John
South Fayette
09.25
nwi
2
18
Kaylor, Jacob
Greensburg Salem
09.27
nwi
8
19
McCracken, Levi
Homer Center
09.32
nwi
7
19
Carper, Jon
Altoona Area
09.32
nwi
3
21
Brown, Gino
Mcdowell
09.33
nwi
5
22
Lawson, Harrison
Trinity (Washing
09.38
nwi
4
22
Thomas, Bill
Hempfield Area (
09.38
nwi
3
24
Baggett, Jared
Moon Area
09.44
nwi
1
25
Robinson, Matt
Trinity (Washing
09.67
nwi
7
26
Peidle, Justin
Hickory
09.79
nwi
3
27
McCall, Marcus
Slippery Rock Ar
09.81
nwi
4
28
Woods, Alvon
Taylor Allderdic
09.82
nwi
4
29
Vrabel, Mark
Mt Lebanon
09.84
nwi
8
30
Kimball, Patrick
Mt Lebanon
09.92
nwi
5
31
Mirizio, Austin
West Middlesex A
09.93
nwi
1
32
Smith, Jonah
Kane Area
10.18
nwi
3
33
Peters, Ben
Chartiers Valley
10.22
nwi
2
34
Landolina, Garrett
Shaler Area
10.23
nwi
6
35
Corona, Dominic
Montour
10.28
nwi
4
36
Marzano, Bobby
Hickory
10.34
nwi
2
37
Shetter, Cody
Bethel Park Seni
10.36
nwi
6
38
capone, james
Unattached
10.41
nwi
7
39
Rape, Patrick
Butler Area Seni
10.42
nwi
1
40
Clark, Samuel
Bethel Park Seni
10.57
nwi
5
41
Cramer, Maxwell
Meadville
11.07
nwi
7
42
Nolan, John
Mars Area
11.26
nwi
3
43
Friday, Noah
Bethel Park Seni
11.38
nwi
3
44
Alfera, Richard
Upper Saint Clai
11.39
nwi
1
45
Davis, Brian
Mt Lebanon
11.44
nwi
8
46
Titus, Colton
Cathedral Prep
11.51
nwi
8
47
Cancelmi, Jesse
Baldwin
11.57
nwi
6
48
Lewis, Brian
Ringgold
11.59
nwi
4
49
Caporali, Matt
Taylor Allderdic
11.86
nwi
2
50
Nicolia, Noah
Cathedral Prep
11.94
nwi
1
51
Kurta, Shawn
Shaler Area
12.03
nwi
7
52
Minaugh, Peter
Cathedral Prep
12.37
nwi
6
53
Easterday, Josh
Trinity (Washing
12.72
nwi
5
54
Courter, John
Peters Township
12.81
nwi
3
55
Wilkinson, Alex
Upper Saint Clai
13.76
nwi
6
56
Emigh, Nathan
Butler Area Seni
15.60
nwi
2
--
Garbini, Alex
Hampton
DNF
nwi
5
Mens 4x200m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Nelson
,
Hall
,
Hill
,
Reed
Penn Hills
1:32.89
4
10
2
Moffett
,
Jordan
,
Tampano
,
DeHart
Cathedral Prep
1:33.57
4
8
3
Gray
,
Rivera
,
Means
,
Burks
Gateway Senior
1:33.76
3
4
West
,
Trent
,
Day
,
Crusan
Hempfield Area (
1:33.92
4
6
5
Dorogy
,
Barnes
,
Banks
,
Augustin
Seneca Valley
1:34.32
4
5
6
Allen
,
Grasso
,
Mirizio
,
Patten
West Middlesex A
1:34.83
3
7
Dickun
,
Evans
,
Kinnamon
,
Neumann
Kiski Area
1:35.45
3
8
Vomer
,
Staten
,
Pryor
,
Minton
Bethel Park Seni
1:36.33
3
9
Hill
,
Stoltz
,
Carper
,
Stamford
Altoona Area
1:36.41
4
4
10
Denson
,
Valko
,
Gaunt
,
Russell
South Fayette
1:38.08
2
11
Boyd
,
Boyd
,
Wagner
,
Krenn
Upper Saint Clai
1:38.15
2
12
Johnson
,
Caporali
,
Santiago
,
D'Orso
Taylor Allderdic
1:39.10
1
13
Lawson
,
Lazek
,
Rivera
,
hilk
Trinity (Washing
1:40.31
2
14
Hughes
,
Colaruss
,
Blobner
,
Langer
Shaler Area
1:41.51
3
15
Relay Team
Butler Area Seni
1:41.95
3
16
Nientimp
,
Nelson
,
Busko
,
Stiller
Mcdowell
1:42.88
1
17
Josey
,
McCallis
,
Zysk
,
King
West Allegheny
1:45.35
1
18
Shivetts
,
Bricker
,
Warren
,
Hall
Greater Latrobe
1:47.27
2
19
Peters
,
Clark
,
Kent
,
Davies
Chartiers Valley
1:49.16
1
20
Phelps
,
Cheswick
,
Defazio
,
Apelques
Penn Trafford
1:52.85
1
--
Aaron
,
Cancelmi
,
Smorey
,
Jackson
Baldwin
DQ
2
--
Ferari
,
Brem
,
Titchwor
,
Lawrence
Mt Lebanon
DQ
4
Mens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Wilhoite
,
Hall
,
Hill
,
Reed
Penn Hills
3:30.35
3
10
2
Ferari
,
Hanberry
,
Hanberry
,
Vrabel
Mt Lebanon
3:35.46
3
8
3
Lee
,
Salice
,
Staten
,
Pryor
Bethel Park Seni
3:35.90
3
6
4
West
,
Boord
,
Byers
,
Crusan
Hempfield Area (
3:37.06
2
5
Hill
,
Stoltz
,
Romanowi
,
Reffner
Altoona Area
3:37.20
3
5
6
Jones
,
Brooks
,
Dowdy
,
McCaskil
Woodland Hills
3:38.72
2
7
Slaney
,
Rinaman
,
Zangaro
,
Kingsley
Mars Area
3:41.57
3
4
8
Arnold
,
Kelly
,
Cancelmi
,
Jackson
Baldwin
3:43.16
2
9
Bonacci
,
Wheeler
,
Dulak
,
Harris
West Mifflin Are
3:43.96
2
10
Augustin
,
Kalning
,
Smail
,
Leone
Greater Latrobe
3:44.56
1
11
Boyd
,
Boyd
,
Demaio
,
Krenn
Upper Saint Clai
3:44.87
1
12
Ruefle
,
Williams
,
Arch
,
Hawker
Hampton
3:49.02
2
13
Jubic
,
Siszka
,
Gardner
,
Mitchell
Kiski Area
3:53.69
1
14
Tarr
,
Meindl
,
Cillo
,
Grebinos
South Fayette
3:54.66
2
15
Relay Team
Butler Area Seni
3:55.26
2
16
Titus
,
Thomas
,
Minaugh
,
Szoszore
Cathedral Prep
3:57.82
1
17
Matteo
,
Szymczak
,
Williams
,
Stefanel
Mcdowell
4:02.26
1
18
Barnes
,
Banks
,
DeAugust
,
Augustin
Seneca Valley
4:03.27
3
3
19
Grassi
,
Birch
,
Good
,
Dalton
Thomas Jefferson
4:07.21
1
20
Costa
,
Bolind
,
Artinger
,
Johnson
West Allegheny
4:12.70
3
2
21
Brooks
,
Carlin
,
Davis
,
Grant
Neighborhood Aca
4:24.46
1
--
Palencha
,
Creamer
,
Gray
,
Burks
Gateway Senior
DQ
2
Mens 4x800m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Futrell
,
Stroh
,
Endress
,
Foust
Altoona Area
8:45.47
1
10
2
DeWeese
,
Roberts
,
Marks
,
Stiger
Freedom Area
8:57.49
1
8
3
Lerda
,
Morelli
,
Sandala
,
Iagnemma
South Fayette
8:58.67
1
6
4
Spahr
,
Bevan
,
Scholl
,
Serra
Ringgold
9:01.58
1
5
5
Boxheime
,
Martin
,
Janaszek
,
Kaminski
Bethel Park Seni
9:08.59
1
4
6
Chadwick
,
Lawson
,
Chadwick
,
Guthrie
Trinity (Washing
9:10.04
1
7
Shaviss
,
Simmons
,
Terrell
,
Street
Penn Hills
9:12.67
1
3
8
Freese
,
Salek
,
White
,
Johnson
West Allegheny
9:17.56
1
9
Peters
,
Gunzenha
,
Harris
,
Kozorra
Mt Lebanon
9:19.39
1
2
10
Lott
,
Smith
,
Adamo
,
Sneath
Upper Saint Clai
9:28.72
1
11
McLaughl
,
Coyne
,
McLaughl
,
Mclaughl
Baldwin
9:28.94
1
1
12
Bickel
,
Anna
,
Henry
,
Jones
Slippery Rock Ar
9:29.57
1
13
Relay Team
Butler Area Seni
9:49.08
1
14
Matteo
,
Meeker
,
Kelly
,
Dulabon
Mcdowell
9:58.57
1
15
Sichi
,
Devine
,
Francis
,
Kelly
Thomas Jefferson
10:02.72
1
16
Gulakows
,
Black
,
Davies
,
Thomas
Chartiers Valley
10:03.24
1
17
Meyers
,
Nichols
,
de Boer
,
Strayhor
Taylor Allderdic
10:16.48
1
18
Wakeley
,
Johnson
,
Conti
,
Mahon
Shaler Area
11:05.83
1
19
McCaskil
,
Ward
,
Mroczkow
,
Cross
Woodland Hills
11:09.06
1
Mens Distance Medley
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Archer
,
Archer
,
Bencsics
,
Koryak
Vincentian Acade
11:01.79
1
10
2
McLaughl
,
Coyne
,
Kelly
,
McLaughl
Baldwin
11:06.62
1
8
3
Stoltz
,
Stroh
,
Endress
,
Foust
Altoona Area
11:07.07
1
6
4
Evans
,
Snider
,
Kennedy
,
Miller
Kiski Area
11:11.61
1
5
5
Lerda
,
Morelli
,
Sandala
,
Russell
South Fayette
11:18.43
1
4
6
Spahr
,
Wall
,
Bevan
,
Scholl
Ringgold
11:30.95
1
3
7
Lee
,
Boxheime
,
Salice
,
Janaszek
Bethel Park Seni
11:40.67
1
8
Banks
,
Quiggle
,
Benjamin
,
Kolor
Seneca Valley
11:42.03
1
2
9
Culley
,
Norris
,
Ware
,
Sherrill
Moon Area
12:02.31
1
10
Pusateri
,
Chadwick
,
Guthrie
,
Rumbaugh
Trinity (Washing
12:02.72
1
1
11
Rinderle
,
Matteo
,
Kelly
,
Dulabon
Mcdowell
12:19.65
1
12
Boord
,
Hall
,
Zidek
,
Flowers
Hempfield Area (
12:21.64
1
13
Sestito
,
Bourgeoi
,
Walsh
,
Good
Thomas Jefferson
12:41.36
1
14
Sonoga
,
Griffen
,
Jancsar
,
Bishop
Hickory
12:44.87
1
15
Rossi
,
shepherd
,
mazzanti
,
mandekis
New Castle
12:46.16
1
16
Johnson
,
Conti
,
Mahon
,
Langer
Shaler Area
13:02.12
1
17
Simmons
,
Wolfarth
,
Taliafer
,
Street
Penn Hills
13:15.20
1
18
Jaap
,
Dewitt
,
Witkowsk
,
Schlafma
Peters Township
13:23.63
1
19
Eckman
,
Kiehn
,
Good
,
Humphrey
Fox Chapel
13:29.09
1
20
Webb
,
Nichols
,
de Boer
,
Hale
Taylor Allderdic
13:32.79
1
21
Carlin
,
Grant
,
Sellers
,
Walker
Neighborhood Aca
14:54.75
1
--
Lott
,
Adamo
,
Stemmler
,
Leckenby
Upper Saint Clai
DNF
1
--
Relay Team
North Allegheny
DQ
1
Mens Shot Put Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lewis, Luke
Hickory
59-01.50
(18.02m)
1
10
2
Adams, Max
Hempfield Area (
53-09.00
(16.38m)
1
8
3
Bauccio, Anthony
Gateway Senior
52-07.50
(16.04m)
1
6
4
Anderson, Aaron
Hempfield Area (
48-08.00
(14.83m)
1
5
5
Rideout, Alec
Canon McMillan
48-07.00
(14.81m)
1
4
6
Reed, Travis
Butler Area Seni
48-06.00
(14.78m)
1
3
7
Ketterer, Dean
Seneca Valley
48-00.00
(14.63m)
1
2
8
Orlik, Jeremy
Hickory
47-05.50
(14.47m)
1
1
9
Campbell, Cole
Butler Area Seni
47-05.00
(14.45m)
1
10
Antonucci, Tony
North Allegheny
45-10.50
(13.98m)
1
11
Kutz, Josh
Altoona Area
45-05.50
(13.86m)
1
12
Aikins, Austin
Hickory
44-06.00
(13.56m)
1
13
Robak, Joseph
Gateway Senior
43-09.50
(13.35m)
1
14
Sphon, Lucas
Hempfield Area (
43-01.00
(13.13m)
1
15
Augustine, Zane
Seneca Valley
42-10.50
(13.07m)
1
16
Loper, John
Upper Saint Clai
40-09.00
(12.42m)
1
17
Brennan, Jon
Mcdowell
40-05.00
(12.32m)
1
18
Wickham, Tyler
Meadville
40-03.50
(12.28m)
1
19
Shoemaker, Stephan
Butler Area Seni
39-06.00
(12.04m)
1
20
Jackson, Billy
Baldwin
38-11.00
(11.86m)
1
21
Gismondi, Cody
Fox Chapel
38-07.50
(11.77m)
1
22
Reiland, Jeremy
Ringgold
38-05.00
(11.71m)
1
23
Olesky, Brian
Cathedral Prep
37-06.00
(11.43m)
1
24
Adams, Luke
Mcdowell
37-00.00
(11.28m)
1
25
Kent, Cody
Chartiers Valley
36-04.00
(11.07m)
1
26
Rash, Anthony
Thomas Jefferson
36-03.00
(11.05m)
1
27
Schob, Pat
West Mifflin Are
36-02.50
(11.04m)
1
28
Wyse, Brandon
Baldwin
36-02.00
(11.02m)
1
29
Zitelli, Austin
West Mifflin Are
36-01.00
(11.00m)
1
29
Yehl, Shane
Bradford Area
36-01.00
(11.00m)
1
31
Tavitas, Patrick
Shaler Area
35-06.00
(10.82m)
1
32
Greenwalt, Griffin
Kane Area
35-01.00
(10.69m)
1
32
Wright, Josh
Seton-Lasalle
35-01.00
(10.69m)
1
34
Dunn, Matt
Baldwin
34-10.00
(10.62m)
1
34
Gregor, Dennis
Ringgold
34-10.00
(10.62m)
1
36
Jackson, Jeremy
Mcdowell
34-06.00
(10.52m)
1
37
Koch, Blake
Shaler Area
34-03.00
(10.44m)
1
38
Demarco, Patrick
Upper Saint Clai
33-10.50
(10.33m)
1
39
Siszka, Mike
Kiski Area
33-04.00
(10.16m)
1
40
Sestito, Anthony
Thomas Jefferson
33-02.00
(10.11m)
1
41
Thomas, Mike
Chartiers Valley
32-11.00
(10.03m)
1
42
Schmitt, Connor
Altoona Area
32-07.00
(9.93m)
1
43
Carlson, Andrew
Kane Area
32-05.00
(9.88m)
1
44
Nevin, Allen
Kiski Area
31-07.00
(9.63m)
1
45
Polcawich, Tyler
Ringgold
30-06.00
(9.30m)
1
46
McIlree, Mike
Chartiers Valley
29-01.00
(8.86m)
1
47
Roberts, David
South Fayette
28-11.00
(8.81m)
1
48
Rizzo, Emilio
Upper Saint Clai
28-06.50
(8.70m)
1
49
Fine, Nathaniel
South Fayette
26-07.00
(8.10m)
1
50
Wagner, Geoffrey
Thomas Jefferson
25-07.50
(7.81m)
1
51
Kelley, Brian
South Fayette
25-06.50
(7.79m)
1
52
Gamperle, Peter
Seneca Valley
25-02.00
(7.67m)
1
53
Fessler, John
Cathedral Prep
22-07.00
(6.88m)
1
54
Howell, Brendon
Woodland Hills
21-09.00
(6.63m)
1
--
Bardis, Elias
Woodland Hills
DQ
(--)
1
--
Ernst, Tom
Bethel Park Seni
DQ
(--)
1
--
Relich, Eric
Woodland Hills
DQ
(--)
1
--
Yarger, Craig
Bethel Park Seni
DQ
(--)
1
--
Arnold, Nick
Montour
DQ
(--)
1
--
Yohe, Andrew
Kiski Area
DQ
(--)
1
--
Larkin, Matt
North Allegheny
DQ
(--)
1
--
Glomb, Joel
Mars Area
DQ
(--)
1
--
Vanyo, Evan
Meadville
DQ
(--)
1
--
Denver, Matt
Indiana Area
DQ
(--)
1
--
Frumkin, Mason
Indiana Area
DQ
(--)
1
--
Dinsmore, Michael
Elk County Catho
DQ
(--)
1
--
Smith, Mason
North Allegheny
DQ
(--)
1
--
Sexton, Cody
Indiana Area
DQ
(--)
1
Mens High Jump Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moffett, Malik
Cathedral Prep
6-05.00
(1.96m)
1
10
2
Clemons, Darnae
Indiana Area
6-03.00
(1.91m)
1
8
3
Yurkovich, Anthony
Butler Area Seni
6-01.00
(1.85m)
1
6
4
West, DeQuan
Indiana Area
6-01.00
(1.85m)
1
5
5
Piatt, Cullin
Mt Lebanon
5-11.00
(1.80m)
1
4
6
Conway, Nick
Port Allegany
5-11.00
(1.80m)
1
3
7
Asinger, Patrick
Bradford Area
5-11.00
(1.80m)
1
2
8
Madler, Dan
North Allegheny
5-11.00
(1.80m)
1
1
9
ZANGARO, SONNY
Mars Area
5-07.00
(1.70m)
1
9
Kirkwood, Shane
Slippery Rock Ar
5-07.00
(1.70m)
1
9
Poljak, Mitchell
Thomas Jefferson
5-07.00
(1.70m)
1
12
Roudybush, Tyler
Butler Area Seni
5-05.00
(1.65m)
1
12
Kurta, Shawn
Shaler Area
5-05.00
(1.65m)
1
12
Valko, Mitch
South Fayette
5-05.00
(1.65m)
1
12
Shetter, Cody
Bethel Park Seni
5-05.00
(1.65m)
1
12
Clark, Samuel
Bethel Park Seni
5-05.00
(1.65m)
1
12
Xi, Mark
Mt Lebanon
5-05.00
(1.65m)
1
--
Dutrieulle, Davon
West Mifflin Are
DQ
(--)
1
--
Anderson, Phillip
Seneca Valley
DQ
(--)
1
--
Lee, Erick
Seneca Valley
DQ
(--)
1
--
Dupars, Joe
Woodland Hills
DQ
(--)
1
--
Barton, Ben
North Allegheny
DQ
(--)
1
--
Harris, Josh
West Mifflin Are
DQ
(--)
1
--
Loper, John
Upper Saint Clai
DQ
(--)
1
--
Josey, Justin
West Allegheny
DQ
(--)
1
--
Wilkinson, Alex
Upper Saint Clai
DQ
(--)
1
--
Zakaria, Joshua
Upper Saint Clai
DQ
(--)
1
--
Reinmund, Matt
Seton-Lasalle
DQ
(--)
1
--
Schallus, Matt
Seneca Valley
DQ
(--)
1
--
McCasland, Jordan
West Allegheny
DQ
(--)
1
--
Coleman, Josh
Cathedral Prep
DQ
(--)
1
--
Gulakowski, Corey
Chartiers Valley
DQ
(--)
1
--
Jubin, Austin
Canon McMillan
DQ
(--)
1
--
Rounds, Sean
Greater Latrobe
DQ
(--)
1
--
Bricker, Jacob
Greater Latrobe
DQ
(--)
1
--
Jackson, Gary
Baldwin
DQ
(--)
1
--
Gillece, Ryan
Bethel Park Seni
DQ
(--)
1
--
Stevens, Ken
Unattached
DQ
(--)
1
--
Vicari, Tyler
Butler Area Seni
DQ
(--)
1
--
Veite, Zeshon
Bradford Area
DQ
(--)
1
--
Commey, Daniel
Mcdowell
DQ
(--)
1
--
Corona, Dominic
Montour
DQ
(--)
1
--
Bean, Matt
Mars Area
DQ
(--)
1
--
Christ, Ryan
Mt Lebanon
DQ
(--)
1
--
Fonseca, Jorge
Montour
DQ
(--)
1
--
Garbini, Alex
Hampton
DQ
(--)
1
--
Warren, Matt
Greater Latrobe
DQ
(--)
1
--
Smotzer, Connor
Kiski Area
DQ
(--)
1
--
Evans, Donivel
Kiski Area
DQ
(--)
1
Mens Long Jump Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brooks, Isaiah
Woodland Hills
22-10.75
(6.98m)
nwi
1
10
2
Day, De'Lorian
Hempfield Area (
21-05.25
(6.53m)
nwi
1
8
3
Jackson, Gary
Baldwin
21-03.00
(6.48m)
nwi
1
6
4
Szymczak, Jamie
Mcdowell
21-02.50
(6.46m)
nwi
1
5
5
Jordan, Offel
Cathedral Prep
20-10.50
(6.36m)
nwi
1
4
6
Moffett, Malik
Cathedral Prep
20-10.50
(6.36m)
nwi
1
3
7
Yurkovich, Anthony
Butler Area Seni
20-05.75
(6.24m)
nwi
1
2
8
McCasland, Jordan
West Allegheny
20-04.75
(6.22m)
nwi
1
1
9
Brown, Gino
Mcdowell
19-09.00
(6.02m)
nwi
1
10
Campos, Edu
Indiana Area
19-06.50
(5.96m)
nwi
1
11
Phillips, Robbie
Shaler Area
19-04.50
(5.91m)
nwi
1
12
Kalning, Matt
Greater Latrobe
19-03.50
(5.88m)
nwi
1
13
Mellick, Ricky
Seton-Lasalle
19-02.00
(5.84m)
nwi
1
14
Reynolds, Dylan
Sheffield 09
19-00.25
(5.80m)
nwi
1
15
Furrh, Andrew
Slippery Rock Ar
18-10.50
(5.75m)
nwi
1
16
Roudybush, Tyler
Butler Area Seni
18-10.00
(5.74m)
nwi
1
17
Kunschick, Justin
Canon McMillan
18-09.50
(5.73m)
nwi
1
17
Smorey, Luke
Baldwin
18-09.50
(5.73m)
nwi
1
19
Harper, Anthony
Penn Hills
18-06.50
(5.65m)
nwi
1
20
Smith, Jonah
Kane Area
18-06.00
(5.64m)
nwi
1
21
Baum, Greg
North Allegheny
18-05.25
(5.62m)
nwi
1
22
Marchese, Brandon
Mars Area
18-04.00
(5.59m)
nwi
1
23
Mittchell, Thaemon
New Castle
18-03.00
(5.56m)
nwi
1
24
Luciano, Brennan
Altoona Area
18-01.50
(5.52m)
nwi
1
25
Jenkins, Tyler
Penn Hills
18-00.50
(5.50m)
nwi
1
26
Lee, C.J.
Woodland Hills
17-11.50
(5.47m)
nwi
1
27
Wrice, Tory
Seneca Valley
17-10.50
(5.45m)
nwi
1
28
Commey, Daniel
Mcdowell
17-10.25
(5.44m)
nwi
1
29
Denson, Richie
South Fayette
17-09.00
(5.41m)
nwi
1
29
Summers, Tramyer
Ringgold
17-09.00
(5.41m)
nwi
1
31
Rivera, Julius
Gateway Senior
17-06.00
(5.33m)
nwi
1
31
Rivera, James
Trinity (Washing
17-06.00
(5.33m)
nwi
1
31
Lowerre, Vinny
Butler Area Seni
17-06.00
(5.33m)
nwi
1
34
Lee, Erick
Seneca Valley
17-03.50
(5.27m)
nwi
1
35
Huddleston, Kahlil
New Castle
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
35
Blobner, Greg
Shaler Area
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
37
Asinger, Patrick
Bradford Area
17-02.50
(5.25m)
nwi
1
38
Lee, Lamont
Montour
17-02.25
(5.24m)
nwi
1
39
Titchworth, Mitch
Mt Lebanon
17-01.50
(5.22m)
nwi
1
40
Kostka, Adam
Hickory
17-00.50
(5.19m)
nwi
1
40
Kronenwetter, Jake
Mars Area
17-00.50
(5.19m)
nwi
1
42
Anderson, Phillip
Seneca Valley
17-00.00
(5.18m)
nwi
1
43
Wheeler, Thomas
North Allegheny
16-10.00
(5.13m)
nwi
1
44
Robinson, Matt
Trinity (Washing
16-07.50
(5.07m)
nwi
1
45
Clark, Vondre
Chartiers Valley
16-06.50
(5.04m)
nwi
1
46
Pendolino, Matthew
Meadville
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
47
Maloney, Adam
North Allegheny
16-03.00
(4.95m)
nwi
1
48
Brusco, Matt
Peters Township
16-02.00
(4.93m)
nwi
1
49
Welsh, Devin
New Castle
16-01.00
(4.90m)
nwi
1
50
Taliafero, Rashad
Penn Hills
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
51
Cohen, Evan
Mt Lebanon
15-11.50
(4.86m)
nwi
1
52
Gregor, Dennis
Ringgold
15-07.00
(4.75m)
nwi
1
53
Shetter, Cody
Bethel Park Seni
15-04.00
(4.67m)
nwi
1
54
Serra, Luke
Ringgold
15-03.75
(4.67m)
nwi
1
55
Clark, Samuel
Bethel Park Seni
15-02.50
(4.64m)
nwi
1
56
Coutinho, Michael
Mt Lebanon
15-01.50
(4.61m)
nwi
1
57
Kelley, Mike
South Fayette
15-00.50
(4.58m)
nwi
1
57
Wilkinson, Alex
Upper Saint Clai
15-00.50
(4.58m)
nwi
1
57
Warren, Matt
Greater Latrobe
15-00.50
(4.58m)
nwi
1
60
McCleice, Ty
Hempfield Area (
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
61
Corona, Dominic
Montour
14-11.00
(4.55m)
nwi
1
62
Langer, Sean
Shaler Area
14-09.25
(4.50m)
nwi
1
63
Bricker, Jacob
Greater Latrobe
14-09.00
(4.50m)
nwi
1
63
Kluiter, Nathan
Hempfield Area (
14-09.00
(4.50m)
nwi
1
65
Fraysier, Tyler
Canon McMillan
14-06.00
(4.42m)
nwi
1
66
Wasko, Evan
Hampton
14-02.50
(4.33m)
nwi
1
67
Beecham, Jimmy
Trinity (Washing
14-01.00
(4.29m)
nwi
1
68
King, Travis
West Allegheny
14-00.00
(4.27m)
nwi
1
69
Leech, Thomas
Meadville
13-09.00
(4.19m)
nwi
1
70
Fonseca, Jorge
Montour
13-06.25
(4.12m)
nwi
1
71
Hasis, Michael
South Fayette
13-06.00
(4.11m)
nwi
1
72
Myron, Pat
Upper Saint Clai
13-03.00
(4.04m)
nwi
1
73
Loeb, Nicholas
Upper Saint Clai
13-02.75
(4.03m)
nwi
1
74
Friday, Noah
Bethel Park Seni
12-09.00
(3.89m)
nwi
1
--
Allen, Clay
West Middlesex A
DQ
(--)
nwi
1
--
Blaszczak, E j
Laurel Highlands
DQ
(--)
nwi
1
--
Josey, Justin
West Allegheny
DQ
(--)
nwi
1
--
Kunchick, Eddie
Mars Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Murphy, Cy
West Mifflin Are
DQ
(--)
nwi
1
--
Magnum, Salaam
Woodland Hills
DQ
(--)
nwi
1
--
Kevin, Johnson
Altoona Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Dutrieulle, Davon
West Mifflin Are
DQ
(--)
nwi
1
--
Grasso, Sebastian
West Middlesex A
DQ
(--)
nwi
1
--
Harris, Josh
West Mifflin Are
DQ
(--)
nwi
1
--
Higgins, Paul
Canon McMillan
DQ
(--)
nwi
1
--
Timpano, Vinny
Cathedral Prep
DQ
(--)
nwi
1
--
McHattie, Gavin
Slippery Rock Ar
DQ
(--)
nwi
1
--
Norman, Robert
Moon Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Smith, Andrew
Elk County Catho
DQ
(--)
nwi
1
--
Marzano, Matt
Hickory
DQ
(--)
nwi
1
--
Kent, Cody
Chartiers Valley
DQ
(--)
nwi
1
--
Hatter, Ian
Indiana Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Dye, Jason
Trinity (Washing
DQ
(--)
nwi
1
--
Nevin, Allen
Kiski Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Sonoga, Jarret
Hickory
DQ
(--)
nwi
1
--
Veite, Zeshon
Bradford Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Worobij, Nick
Hampton
DQ
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Day, De'Lorian
Hempfield Area (
45-06.00
(13.87m)
nwi
1
10
2
Szymczak, Jamie
Mcdowell
44-06.50
(13.58m)
nwi
1
8
3
Carter, Darrious
Indiana Area
44-01.00
(13.44m)
nwi
1
6
4
Jackson, Gary
Baldwin
42-11.00
(13.08m)
nwi
1
5
5
Isaac, Fritz
North Allegheny
42-05.50
(12.94m)
nwi
1
4
6
Smorey, Luke
Baldwin
42-04.00
(12.90m)
nwi
1
3
7
Yurkovich, Anthony
Butler Area Seni
41-00.00
(12.50m)
nwi
1
2
8
Roudybush, Tyler
Butler Area Seni
40-08.00
(12.40m)
nwi
1
1
9
Nelson, Shemar
Mcdowell
40-03.50
(12.28m)
nwi
1
10
Titchworth, Mitch
Mt Lebanon
40-02.00
(12.24m)
nwi
1
11
Marchese, Brandon
Mars Area
39-08.50
(12.10m)
nwi
1
12
Harper, Anthony
Penn Hills
39-05.50
(12.03m)
nwi
1
13
Ruschel, Billy
Bethel Park Seni
39-05.00
(12.01m)
nwi
1
14
Ragland, Kyceen
Penn Hills
39-02.50
(11.95m)
nwi
1
15
Kronenwetter, Jake
Mars Area
38-11.00
(11.86m)
nwi
1
16
Xi, Mark
Mt Lebanon
38-10.00
(11.84m)
nwi
1
17
Lowerre, Vinny
Butler Area Seni
38-09.50
(11.82m)
nwi
1
18
Rivera, James
Trinity (Washing
38-08.00
(11.79m)
nwi
1
19
Luciano, Brennan
Altoona Area
37-08.00
(11.48m)
nwi
1
20
Robinson, Matt
Trinity (Washing
37-03.50
(11.37m)
nwi
1
21
Blobner, Greg
Shaler Area
37-01.50
(11.32m)
nwi
1
22
Clark, Vondre
Chartiers Valley
37-00.50
(11.29m)
nwi
1
23
Kurta, Shawn
Shaler Area
35-09.50
(10.91m)
nwi
1
24
Anderson, Phillip
Seneca Valley
35-05.00
(10.80m)
nwi
1
25
Kelley, Mike
South Fayette
34-08.50
(10.58m)
nwi
1
26
Wasko, Evan
Hampton
33-08.00
(10.26m)
nwi
1
27
Khor, Andrew
Upper Saint Clai
32-08.00
(9.96m)
nwi
1
28
McCleice, Ty
Hempfield Area (
32-07.00
(9.93m)
nwi
1
29
Smith, Mason
North Allegheny
32-05.00
(9.88m)
nwi
1
30
Myron, Pat
Upper Saint Clai
31-09.00
(9.68m)
nwi
1
--
Murphy, Cy
West Mifflin Are
DQ
(--)
nwi
1
--
Taliafero, Rashad
Penn Hills
DQ
(--)
nwi
1
--
Brusco, Matt
Peters Township
DQ
(--)
nwi
1
--
Dutrieulle, Davon
West Mifflin Are
DQ
(--)
nwi
1
--
Loeb, Nicholas
Upper Saint Clai
DQ
(--)
nwi
1
--
Harris, Josh
West Mifflin Are
DQ
(--)
nwi
1
--
Landolina, Garrett
Shaler Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Perone, Tyler
Seton-Lasalle
DQ
(--)
nwi
1
--
Lee, C.J.
Woodland Hills
DQ
(--)
nwi
1
--
Reinmund, Matt
Seton-Lasalle
DQ
(--)
nwi
1
--
Lee, Erick
Seneca Valley
DQ
(--)
nwi
1
--
Summers, Tramyer
Ringgold
DQ
(--)
nwi
1
--
Furrh, Andrew
Slippery Rock Ar
DQ
(--)
nwi
1
--
Wrice, Tory
Seneca Valley
DQ
(--)
nwi
1
--
Kunschick, Justin
Canon McMillan
DQ
(--)
nwi
1
--
Coleman, Josh
Cathedral Prep
DQ
(--)
nwi
1
--
Kohler, Bill
Canon McMillan
DQ
(--)
nwi
1
--
Timpano, Vinny
Cathedral Prep
DQ
(--)
nwi
1
--
Kalning, Matt
Greater Latrobe
DQ
(--)
nwi
1
--
Moffett, Malik
Cathedral Prep
DQ
(--)
nwi
1
--
Gillece, Ryan
Bethel Park Seni
DQ
(--)
nwi
1
--
Shetter, Cody
Bethel Park Seni
DQ
(--)
nwi
1
--
Kevin, Johnson
Altoona Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Veite, Zeshon
Bradford Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Fraysier, Tyler
Canon McMillan
DQ
(--)
nwi
1
--
Asinger, Patrick
Bradford Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Pendolino, Matthew
Meadville
DQ
(--)
nwi
1
--
Baggett, Jared
Moon Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Leech, Thomas
Meadville
DQ
(--)
nwi
1
--
Mittchell, Thaemon
New Castle
DQ
(--)
nwi
1
--
Welsh, Devin
New Castle
DQ
(--)
nwi
1
--
Edvarsson, Marcus
Mt Lebanon
DQ
(--)
nwi
1
--
Cummings, Chris
Kane Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Blaszczak, E j
Laurel Highlands
DQ
(--)
nwi
1
--
Kluiter, Nathan
Hempfield Area (
DQ
(--)
nwi
1
--
Brown, Gino
Mcdowell
DQ
(--)
nwi
1
--
Cramer, Maxwell
Meadville
DQ
(--)
nwi
1
--
Kunchick, Eddie
Mars Area
DQ
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Anderson, Nick
Kane Area
14-00.00
(4.27m)
1
9
2
Koeck, Kolby
Altoona Area
14-00.00
(4.27m)
1
9
3
Cashdollar, Dan
Seneca Valley
13-00.00
(3.96m)
1
5
4
Neugebauer, Brett
North Allegheny
13-00.00
(3.96m)
1
5
5
Rolick, Sean
Kane Area
13-00.00
(3.96m)
1
5
6
Paul, Andrew
Hempfield Area (
12-06.00
(3.81m)
1
2
7
Belko, Craig
Hickory
12-06.00
(3.81m)
1
2
8
Monteparte, Bobby
Hempfield Area (
12-06.00
(3.81m)
1
2
9
Kester, Jacob
Indiana Area
12-00.00
(3.66m)
1
9
Sanford, Caleb
Mcdowell
12-00.00
(3.66m)
1
9
Balsley, Billy
Ringgold
12-00.00
(3.66m)
1
9
Wilson, Jacob
Kiski Area
12-00.00
(3.66m)
1
9
Nientimp, Vince
Mcdowell
12-00.00
(3.66m)
1
9
Herschl, Michael
Butler Area Seni
12-00.00
(3.66m)
1
15
Cartwright, Zachary
Unattached
11-06.00
(3.51m)
1
15
Kester, Mike
Indiana Area
11-06.00
(3.51m)
1
15
holibaugh, timothy
Clarion Area
11-06.00
(3.51m)
1
15
Lagorga, Jake
Norwin
11-06.00
(3.51m)
1
19
Rolick, Tyler
Kane Area
11-00.00
(3.35m)
1
19
Smith, Joe
Altoona Area
11-00.00
(3.35m)
1
19
Douglass, Andrew
Brookville Area
11-00.00
(3.35m)
1
19
Cheswick, Steve
Penn Trafford
11-00.00
(3.35m)
1
19
Gerlach, Dylan
Slippery Rock Ar
11-00.00
(3.35m)
1
19
Peterson, Nikolai
Butler Area Seni
11-00.00
(3.35m)
1
19
Claney, Eric
Hempfield Area (
11-00.00
(3.35m)
1
26
McCallister, Jake
West Allegheny
10-00.00
(3.05m)
1
26
Leonard, Luke
Mercer
10-00.00
(3.05m)
1
26
Thomas, Nate
Hickory
10-00.00
(3.05m)
1
26
Goettman, Matt
Baldwin
10-00.00
(3.05m)
1
30
Hanich, Max
South Fayette
9-00.00
(2.74m)
1
30
Bradford, Connor
North East
9-00.00
(2.74m)
1
30
Ruschel, Billy
Bethel Park Seni
9-00.00
(2.74m)
1
30
Uncapher, Zach
Kiski Area
9-00.00
(2.74m)
1
30
Jobczynski, Jimmy
North East
9-00.00
(2.74m)
1
35
Rothenberger, Roy
South Fayette
8-00.00
(2.44m)
1
35
Gigliotti, Josh
West Allegheny
8-00.00
(2.44m)
1
35
Sutley, Isaac
Hickory
8-00.00
(2.44m)
1
--
Barr, Brandon
Thomas Jefferson
DQ
(--)
1
--
Graham, Pat
Thomas Jefferson
DQ
(--)
1
--
MacLean, Jacob
Kiski Area
DQ
(--)
1
--
DiBucci, Tony
Shaler Area
DQ
(--)
1
--
DiBucci, Joe
Shaler Area
DQ
(--)
1
--
Dranch, Jake
Thomas Jefferson
DQ
(--)
1
--
Higgins, Jacob
Canon McMillan
DQ
(--)
1
--
Duffey, David
Canon McMillan
DQ
(--)
1
--
Higgins, Paul
Canon McMillan
DQ
(--)
1
--
Emma, Danny
Bethel Park Seni
DQ
(--)
1
--
Saffer, Nathan
Bethel Park Seni
DQ
(--)
1
--
Battin, Alec
Mars Area
DQ
(--)
1
--
Snider, Tyler
Kiski Area
DQ
(--)
1
--
schraven, chris
Mcdowell
DQ
(--)
1
--
Pavlik, Cody
Elizabeth Forwar
DQ
(--)
1
--
Harper, Dakota
Indiana Area
DQ
(--)
1
Womens 60m Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jones, Jasmine
Hempfield Area (
07.84
nwi
1
10
2
Costa, Lauren
West Allegheny
07.87
nwi
1
8
3
KACZANOWICZ, KAMI
Unattached
07.91
nwi
1
6
4
Mueseler, Maddie
Greater Latrobe
08.02
nwi
1
5
5
Wills, Christina
Ringgold
08.04
nwi
1
4
6
Leisman, Riley
Canon McMillan
08.09
nwi
1
3
7
Scales, Taylor
Moon Area
08.11
nwi
1
2
8
Crosby, Janelle
Hempfield Area (
08.21
nwi
1
1
Womens 60m Open
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Jones, Jasmine
Hempfield Area (
07.97
nwi
4
2
Wills, Christina
Ringgold
08.07
nwi
7
3
Costa, Lauren
West Allegheny
08.08
nwi
8
4
Mueseler, Maddie
Greater Latrobe
08.13
nwi
10
5
Scales, Taylor
Moon Area
08.21
nwi
5
6
KACZANOWICZ, KAMI
Unattached
08.22
nwi
9
7
Crosby, Janelle
Hempfield Area (
08.23
nwi
12
8
Leisman, Riley
Canon McMillan
08.30
nwi
3
9
Morris, Talaizia
Villa Maria Acad
08.31
nwi
12
10
Speranza, Gina
Bethel Park Seni
08.35
nwi
11
11
Opferman, Caroline
West Mifflin Are
08.40
nwi
11
12
Laughlin, Leah
North Allegheny
08.41
nwi
12
12
Murphy, Jensine
Bethel Park Seni
08.41
nwi
2
14
Galante, Juliana
Mt Lebanon
08.49
nwi
3
15
Perdziola, Madison
Bethel Park Seni
08.53
nwi
7
16
Russell, Raven
Woodland Hills
08.55
nwi
1
17
Mancini, Savanna
Trinity (Washing
08.56
nwi
8
18
Mazzei, Kelly
Unattached
08.57
nwi
6
18
johnson, darrian
New Castle
08.57
nwi
1
20
Doyle, Katie
Chartiers Valley
08.58
nwi
3
21
Fish, Erika
Mcdowell
08.59
nwi
1
22
Chantz, Samantha
Hampton
08.61
nwi
1
22
Van Dyke, Olivia
Fox Chapel
08.61
nwi
7
24
Frazier-Francis, Alex
South Fayette
08.62
nwi
4
25
Shepherd, Cassidy
Greensburg Salem
08.64
nwi
9
26
McQuaide, Courtney
Greensburg Salem
08.67
nwi
8
26
Zysk, Linda
West Allegheny
08.67
nwi
1
28
Dorsett, Angela
West Mifflin Are
08.69
nwi
4
28
Lee, Breanna
Woodland Hills
08.69
nwi
6
28
Beh, Prisca
Mcdowell
08.69
nwi
10
31
Overman, Jill
Homer Center
08.70
nwi
2
32
Taylor, Madison
Moon Area
08.71
nwi
11
33
Collier, Danielle
Hickory
08.74
nwi
6
34
Horstman, Emily
Butler Area Seni
08.77
nwi
9
35
Fekos, Jennifer
Peters Township
08.78
nwi
2
36
Osunkwo, Kristen
Penn Hills
08.79
nwi
4
37
Russo, Victoria
Hickory
08.80
nwi
10
38
Gandy, Zuri
Penn Hills
08.81
nwi
7
39
Brown, Mindy
Mercer
08.84
nwi
7
39
Yon, Jolene
North Allegheny
08.84
nwi
8
41
Stallworth, Dalese
Taylor Allderdic
08.86
nwi
2
41
Lewis, Natalie
North Allegheny
08.86
nwi
9
43
Fobbs, Marissa
Upper Saint Clai
08.87
nwi
8
44
Jasmin, Corrine
Mcdowell
08.90
nwi
3
45
Bowers-Pickens, Nia
Villa Maria Acad
08.93
nwi
12
46
Staszak, Molly
Hampton
08.96
nwi
4
47
Young, Courtney
Mercer
08.98
nwi
9
48
Nestor, Allison
Hampton
09.00
nwi
5
49
Colder, Delaney
Kiski Area
09.05
nwi
6
50
Randall, Kennedy
Neighborhood Aca
09.07
nwi
11
50
Straka, Taylor
Hempfield Area (
09.07
nwi
10
52
Augustine, Francine
Bradford Area
09.11
nwi
5
53
Foy, Pashanes
Penn Hills
09.12
nwi
2
54
Dietsch, Raechelle
Peters Township
09.14
nwi
2
54
Anderson, Savannah
Kane Area
09.14
nwi
11
56
Morgan, Randi
Ringgold
09.18
nwi
1
57
sanders, dava
New Castle
09.21
nwi
11
58
Flack, Val
Shaler Area
09.25
nwi
3
58
Cargill, Lauren
Canon McMillan
09.25
nwi
12
60
Vulakovich, Sarah
Shaler Area
09.26
nwi
7
61
Rigby, Hannah
South Park
09.28
nwi
12
62
Depew, Elizabeth
Grove City Senio
09.30
nwi
1
63
Buckholt, Lizzy
South Fayette
09.31
nwi
4
64
Huckabone, Daria
Kane Area
09.33
nwi
8
64
Walko, Kate
Lake Erie Tr
09.33
nwi
5
66
Ringer, Shaunna
Trinity (Washing
09.34
nwi
5
66
Longdon, Morgan
Slippery Rock Ar
09.34
nwi
10
68
Brooks, Mieah
Woodland Hills
09.36
nwi
11
69
Bastow, Shannon
Villa Maria Acad
09.37
nwi
2
70
Evanish, Carly
South Fayette
09.41
nwi
5
71
Pearce, Nicole
Kiski Area
09.43
nwi
10
72
Payne-bennett, Deva
Neighborhood Aca
09.44
nwi
7
73
Cheung, Hongching
Taylor Allderdic
09.62
nwi
12
74
Pilossoph, Ali
Chartiers Valley
09.64
nwi
2
75
Stahlman, Bry
Bradford Area
09.67
nwi
4
76
Nagy, Lindsey
Upper Saint Clai
09.68
nwi
8
76
Fryzlewicz, Galicia
Kane Area
09.68
nwi
5
78
Ruane, Madison
Canon McMillan
09.69
nwi
9
79
Hinchberger, Skyler
Slippery Rock Ar
09.83
nwi
6
80
Bugrin, Bridget
Shaler Area
09.95
nwi
10
81
Clutter, Sarah
Montour
09.97
nwi
1
82
Bayles, Brianna
Upper Saint Clai
10.04
nwi
3
83
Luster, Gail
Peters Township
10.14
nwi
3
84
Gold, Sarah
Slippery Rock Ar
10.17
nwi
6
85
Peterson, Dominique
Bradford Area
10.18
nwi
6
86
Steele, Lauren
Grove City Senio
10.43
nwi
3
87
Grilli, Chelsea
West Mifflin Are
10.79
nwi
11
88
Jessloski, Michelle
Chartiers Valley
10.86
nwi
9
--
Dizemiecki, Gillian
Oakland Catholic
DQ
nwi
12
Womens 200m Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jones, Jasmine
Hempfield Area (
25.91
nwi
19
10
2
Wills, Christina
Ringgold
26.97
nwi
19
8
3
Mueseler, Maddie
Greater Latrobe
27.00
nwi
19
6
4
Crawford, Aiyanna
Gateway Senior
27.04
nwi
17
4
Rutherford, Raja
Seton-Lasalle
27.04
nwi
14
6
Scales, Taylor
Moon Area
27.28
nwi
16
7
KACZANOWICZ, KAMI
Unattached
27.43
nwi
19
5
8
Leisman, Riley
Canon McMillan
27.58
nwi
18
9
Crosby, Janelle
Hempfield Area (
27.61
nwi
18
10
Russell, Raven
Woodland Hills
27.86
nwi
17
11
Cook, Sarah
Hampton
28.05
nwi
18
12
Steward, Seraya
Penn Hills
28.18
nwi
16
12
Speranza, Gina
Bethel Park Seni
28.18
nwi
15
14
Galante, Juliana
Mt Lebanon
28.22
nwi
14
15
Frazier-Francis, Alex
South Fayette
28.35
nwi
19
4
16
Stevens, Emily
Gateway Senior
28.47
nwi
17
17
Doyle, Katie
Chartiers Valley
28.57
nwi
15
18
Landis, Josephine
North Allegheny
28.58
nwi
14
19
Garrison, Erika
Mt Lebanon
28.64
nwi
16
20
Lynsky, Melissa
Seneca Valley
28.69
nwi
15
21
Overman, Jill
Homer Center
28.70
nwi
16
22
Perdziola, Madison
Bethel Park Seni
28.78
nwi
15
23
Fish, Erika
Mcdowell
28.79
nwi
17
24
Plecenik, Kelsey
Norwin
28.81
nwi
19
3
25
McQuaide, Courtney
Greensburg Salem
28.84
nwi
13
25
Van Dyke, Olivia
Fox Chapel
28.84
nwi
10
27
Ricciuti, Emilia
Mt Lebanon
28.97
nwi
15
28
Stessney, Madison
Altoona Area
28.98
nwi
10
28
Fugh, Abby
Butler Area Seni
28.98
nwi
15
30
Straka, Taylor
Hempfield Area (
29.02
nwi
2
30
Lewis, Dakotah
Woodland Hills
29.02
nwi
18
32
Taylor, Madison
Moon Area
29.09
nwi
12
33
Russo, Victoria
Hickory
29.14
nwi
18
34
L. Rhone, Monica
Woodland Hills
29.26
nwi
17
35
Katsas, Anna
North Allegheny
29.32
nwi
12
36
Rose, Kaleah
Unattached
29.36
nwi
1
37
Schreiber, Erin
Shaler Area
29.41
nwi
13
38
Bigley, Samantha
Kane Area
29.61
nwi
12
39
Plowden, Ty'Iesha
Gateway Senior
29.62
nwi
10
40
Heisinger, Angela
Peters Township
29.65
nwi
11
41
Sisco, Shayla
Penn Hills
29.70
nwi
9
42
Horstman, Emily
Butler Area Seni
29.71
nwi
13
43
Clark, Shannyn
Penn Hills
29.80
nwi
14
44
Hasbrouck, Raeanne
Mcdowell
29.81
nwi
8
45
Hepburn, Kali
Kiski Area
29.90
nwi
12
46
Augustine, Francine
Bradford Area
29.91
nwi
9
47
Abbatico, Brooke
South Fayette
29.92
nwi
7
48
Jasmin, Corrine
Mcdowell
29.97
nwi
11
48
Kovacevic, Gina
Greater Latrobe
29.97
nwi
10
50
Roberts, Catherine
West Allegheny
30.09
nwi
11
51
Randall, Kennedy
Neighborhood Aca
30.13
nwi
7
52
Kleer, Alex
Moon Area
30.14
nwi
14
53
Howard, Julia
Greensburg Salem
30.15
nwi
8
54
Fobbs, Marissa
Upper Saint Clai
30.20
nwi
1
55
Beattie, Molly
Chartiers Valley
30.26
nwi
2
56
Holden, Madison
Hampton
30.33
nwi
2
57
Dietsch, Raechelle
Peters Township
30.44
nwi
6
58
Brown, Mindy
Mercer
30.50
nwi
16
59
Peters, Rebecca
Norwin
30.53
nwi
13
60
Laughlin, Leah
North Allegheny
30.54
nwi
16
61
Stessney, Kennedy
Altoona Area
30.56
nwi
12
62
Moye, Dominique
Fox Chapel
30.57
nwi
10
63
Loeffler, Gabby
Baldwin
30.62
nwi
10
64
de la Parra, Julia
Upper Saint Clai
30.63
nwi
7
65
Giran, Maureen
West Mifflin Are
30.90
nwi
6
66
Davis, Tina
Freedom Area
30.94
nwi
9
67
Ringer, Shaunna
Trinity (Washing
31.08
nwi
7
68
Barnes-Aya, Taj
Upper Saint Clai
31.09
nwi
2
69
Greer, Antoynette
New Castle
31.16
nwi
3
70
Gullo, Gabbi
Shaler Area
31.21
nwi
8
71
Rolley, McKenzie
Shaler Area
31.35
nwi
12
72
Dallas, Selena
Baldwin
31.36
nwi
8
73
Free, Cali
Hickory
31.38
nwi
9
74
Wayons, Kaylee
Baldwin
31.43
nwi
11
75
Morgan, Randi
Ringgold
31.47
nwi
8
76
Campbell, Lexi
Mars Area
31.56
nwi
3
77
Sounik, Diane
Bethel Park Seni
31.59
nwi
11
78
Passaretti, Caroline
Ringgold
31.62
nwi
5
79
Anderson, Savannah
Kane Area
31.74
nwi
5
80
Lucas, Kelli
Trinity (Washing
31.79
nwi
7
81
Young, Nicole
Mercer
31.90
nwi
14
82
Funderlich, Samantha
Mars Area
31.98
nwi
6
83
Jetter, Passion
Taylor Allderdic
32.04
nwi
1
84
Longdon, Morgan
Slippery Rock Ar
32.08
nwi
5
85
Depew, Elizabeth
Grove City Senio
32.12
nwi
13
86
Rapp, Katie
Hampton
32.20
nwi
2
87
Young, Emily
Mercer
32.26
nwi
9
88
Beck, Madison
Chartiers Valley
32.32
nwi
4
89
Buckholt, Lizzy
South Fayette
32.36
nwi
4
90
Colussy, Jenna
Mars Area
32.53
nwi
8
91
Fryzlewicz, Galicia
Kane Area
32.60
nwi
3
92
Nepsa, Samantha
Kiski Area
32.61
nwi
5
93
Dewberry-Fulmore, Deja
West Mifflin Are
32.84
nwi
5
94
Payne-bennett, Deva
Neighborhood Aca
32.90
nwi
5
95
Stahlman, Bry
Bradford Area
32.93
nwi
4
96
Malkin, Sandra
Oakland Catholic
33.19
nwi
1
97
Ruane, Madison
Canon McMillan
33.35
nwi
4
98
Och, Daria
Baldwin
33.36
nwi
9
99
Hoffman, Brooke
Canon McMillan
33.63
nwi
4
100
Brigger, Audrey
Bradford Area
33.96
nwi
3
101
Cheung, Hongching
Taylor Allderdic
34.09
nwi
3
102
McBurney, Merissa
Taylor Allderdic
34.78
nwi
2
102
Steele, Lauren
Grove City Senio
34.78
nwi
13
104
Neupauer, Meridith
Slippery Rock Ar
35.60
nwi
6
105
Hinchberger, Skyler
Slippery Rock Ar
36.31
nwi
6
106
Phillips, Tori
Penn Trafford
36.76
nwi
1
107
Helbig, Shannon
Peters Township
38.75
nwi
4
108
Hwang, Yewon
Oakland Catholic
39.49
nwi
1
--
Wagner, Melissa
Thomas Jefferson
DQ
nwi
17
--
Torrise, Amber
Seneca Valley
DQ
nwi
6
--
Works, Marissa
Hickory
DQ
nwi
7
Womens 400m Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Green, Hanna
Greater Latrobe
56.99
12
10
2
Garland, Desiree
Woodland Hills
59.31
12
8
3
Weisner, Kennedy
Elk County Catho
59.81
12
6
4
Crawford, Aiyanna
Gateway Senior
1:00.24c
12
5
5
Gibson, Samantha
Trinity (Washing
1:00.52c
12
4
6
KACZANOWICZ, KAMI
Unattached
1:01.82c
10
7
NeugebauerWagner, Lauren
Hampton
1:01.89c
11
8
Cook, Sarah
Hampton
1:02.03c
12
3
9
Hurley, Jessica
Indiana Area
1:02.06c
10
10
Palfey, Alyssa
Altoona Area
1:02.65c
10
11
Madson, Alyza
Upper Saint Clai
1:02.68c
11
12
Love, Victoria
Seneca Valley
1:03.44c
11
13
Rees, Brianna
South Fayette
1:03.45c
7
14
Overman, Jill
Homer Center
1:03.63c
7
15
Leisman, Riley
Canon McMillan
1:03.74c
6
16
Albright, Shannon
Altoona Area
1:03.75c
9
17
Cannon, Taylor
Hempfield Area (
1:03.80c
11
18
Hans, Erica
Mars Area
1:04.03c
10
19
Lewis, Cheyenne
Woodland Hills
1:04.28c
11
20
Wagner, Melissa
Thomas Jefferson
1:04.49c
8
21
Meinzer, Ellie
Mt Lebanon
1:04.63c
6
22
Conway, Courtney
Bethel Park Seni
1:04.69c
10
23
Sterling, Jordan
Hempfield Area (
1:04.70c
6
24
Evankovich, Bethany
Unattached
1:05.39c
8
25
Rutherford, Raja
Seton-Lasalle
1:05.52c
7
26
Laughlin, Leah
North Allegheny
1:05.67c
10
27
Gibson, A'Leighsha
Mt Lebanon
1:05.69c
6
28
Cekella, Emily
Seneca Valley
1:05.90c
8
29
Gonchar, Maria
North Allegheny
1:06.07c
9
30
Rosa, Julianne
Bethel Park Seni
1:06.25c
7
31
Mazzei, Kelly
Unattached
1:06.30c
1
32
Psenick, Mikayla
Seneca Valley
1:06.37c
7
33
Schwartzmiller, Vanessa
Laurel
1:06.39c
7
34
Lewis, Dakotah
Woodland Hills
1:06.43c
8
35
Heisinger, Angela
Peters Township
1:06.83c
6
36
Williams, Katie
Hampton
1:06.84c
4
37
Timmons, Taylor
South Fayette
1:06.93c
5
38
Marsh, Isabelle
Moon Area
1:07.00c
8
39
Gruber, Mackenzie
Hickory
1:07.05c
8
40
Booker, Patrina
Penn Hills
1:07.16c
4
41
Walsh, Riley
Thomas Jefferson
1:07.58c
1
42
King, Kayla
Mars Area
1:07.59c
8
43
Kovacevic, Gina
Greater Latrobe
1:07.88c
5
43
Peters, Rebecca
Norwin
1:07.88c
8
45
Moye, Dominique
Fox Chapel
1:08.42c
7
46
Roberts, Catherine
West Allegheny
1:08.86c
6
47
Rynard, Ashley
Mcdowell
1:09.04c
4
48
Peterson, Dejalynn
Chartiers Valley
1:09.07c
11
49
DeVito, Amanda
Penn Hills
1:09.49c
5
50
Janusey, Kaitlyn
Peters Township
1:09.62c
9
51
McGovern, Anna
Villa Maria Acad
1:09.71c
6
52
Evankovich, Victoria
Unattached
1:09.83c
9
53
Fortna, Natalie
Canon McMillan
1:09.96c
4
54
Robledo, Evencia
Ringgold
1:10.32c
6
55
Sewell, Yvonne
Penn Hills
1:10.38c
4
56
Rising, Zoe
Mt Lebanon
1:10.82c
5
57
Pitcock, Madashia
South Fayette
1:10.93c
3
58
Young, Courtney
Mercer
1:10.97c
9
59
Amendola, Amy
Mcdowell
1:11.01c
2
60
Kwiatkowski, Anastasia
West Allegheny
1:11.16c
4
61
Killmeyer, Renee
Shaler Area
1:11.20c
3
62
Davis, Tina
Freedom Area
1:11.21c
3
63
Yurasits, Kim
Shaler Area
1:11.25c
2
64
Randall, Kennedy
Neighborhood Aca
1:11.29c
3
65
Jaeger, Lauren
Mars Area
1:11.63c
4
66
Rodgers, Colette
Canon McMillan
1:12.03c
3
67
Michel, Haley
Butler Area Seni
1:12.04c
5
68
Emmett, Kasey
Bethel Park Seni
1:12.07c
4
69
Rose, Kaleah
Unattached
1:12.10c
9
70
Passaretti, Caroline
Ringgold
1:12.11c
5
71
Rowe, Olivia
Oakland Catholic
1:12.16c
1
72
Hutzel, Colleen
Villa Maria Acad
1:12.19c
5
73
Mowrey, Hailey
Trinity (Washing
1:12.27c
3
74
Browne, Jesse
Chartiers Valley
1:12.32c
5
75
Rigby, Hannah
South Park
1:12.58c
3
76
Offenberg, Luisa
Upper Saint Clai
1:12.74c
4
77
Stewart, Laura
Moon Area
1:12.81c
2
78
Francis, Katie
Chartiers Valley
1:13.46c
3
79
Dimoff, Ali
Ringgold
1:13.58c
3
80
Lucas, Ashley
Trinity (Washing
1:13.67c
1
81
Devine, Bridget
Oakland Catholic
1:13.72c
1
82
Jetter, Passion
Taylor Allderdic
1:13.82c
2
83
Durant, Lauren
Mcdowell
1:13.97c
2
84
Brekosky, Haley
West Mifflin Are
1:14.65c
2
85
Giran, Maureen
West Mifflin Are
1:15.21c
2
86
Iloanusi, Chika
Upper Saint Clai
1:16.03c
3
87
Browe, Katie
Indiana Area
1:16.12c
2
88
Straka, Taylor
Hempfield Area (
1:16.40c
2
89
Works, Marissa
Hickory
1:17.65c
2
90
Lenze, Jessica
Indiana Area
1:18.77c
1
91
Breisinger, Allison
Baldwin
1:19.52c
1
92
Sene, Melissa
Taylor Allderdic
1:19.68c
1
93
Clutter, Sarah
Montour
1:20.17
1
94
Nedley, Natalie
Trinity (Washing
1:20.72
2
95
Minsinger, Emma
Montour
1:22.11
1
96
Geronimo, Haley
Villa Maria Acad
1:23.37
1
97
Phillips, Tori
Penn Trafford
1:23.47
1
98
Allas, Lauren
West Mifflin Are
1:25.28
2
99
Crummie-Ducarme, Amy
Peters Township
1:26.98
1
100
Shine, Michelle
Montour
1:29.11
1
--
Kleer, Alex
Moon Area
DQ
7
--
Didiano, Gina
Shaler Area
DQ
2
Womens 800m Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Weisner, Kennedy
Elk County Catho
2:15.86
1
10
2
Alm, Gina
Hampton
2:19.96
1
8
3
Ruschel, Amanda
Bethel Park Seni
2:19.99
1
6
4
Kocjancic, Julie
Mt Lebanon
2:23.74
1
5
5
Davison, Madeleine
North Allegheny
2:25.10
1
4
6
Trucilla, Grace
Villa Maria Acad
2:25.12
1
3
7
Brown, Claire
Villa Maria Acad
2:25.38
1
2
8
O'Shea, Alexis
West Allegheny
2:26.82
1
1
9
Hammer, McKenna
Peters Township
2:27.61
1
10
Malone, Mary
North Hills
2:27.64
1
11
NeugebauerWagner, Lauren
Hampton
2:27.80
1
12
Maxwell, Emily
Laurel
2:28.22
1
13
Slevin, Emma
Fox Chapel
2:29.54
1
14
Gambill, Alex
North Allegheny
2:30.99
1
15
King, Kayla
Mars Area
2:31.75
1
16
Guyer, Rachel
Unattached
2:32.55
1
17
Lednak, Stephanie
Kiski Area
2:32.86
1
18
Hunsberger, Jillian
Mt Lebanon
2:33.82
1
19
Boucher, Madaleine
Bethel Park Seni
2:36.46
1
20
Carmody, Caitlyn
North Allegheny
2:36.99
1
21
Grudi, Madison
Canon McMillan
2:37.19
1
22
Paine, Becky
Seneca Valley
2:37.93
1
23
Port, Carly
Altoona Area
2:38.55
1
24
Cobb, Stephanie
Bethel Park Seni
2:39.02
1
25
Stewart, Laura
Moon Area
2:39.23
1
26
Leja, Liana
South Fayette
2:39.76
1
27
Hohman, Jayne
Kiski Area
2:40.77
1
28
Price, Morgan
Unattached
2:42.38
1
29
Meden, Lia
Thomas Jefferson
2:42.39
1
30
Dippold, Victoria
Elk County Catho
2:42.76
1
31
Zukowski, Monica
Villa Maria Acad
2:42.94
1
32
Marsh, Isabelle
Moon Area
2:43.38
1
33
Latsko, Taryn
Seneca Valley
2:43.98
1
34
DeWeese, Gi Gi
Freedom Area
2:45.20
1
35
Lindsay, Madison
Upper Saint Clai
2:45.48
1
36
Larocca, Kristina
Mars Area
2:45.60
1
37
Calvert, Margaret
Butler Area Seni
2:45.81
1
38
Means, Sophia
Oakland Catholic
2:46.33
1
39
Ravasio, Jenna
Upper Saint Clai
2:46.55
1
40
Paynter, Heather
Homer Center
2:46.58
1
41
Klebanski, Jamie
Ringgold
2:47.04
1
42
Williams, Tameka
Gateway Senior
2:48.19
1
43
Rece, Rachel
Hempfield Area (
2:48.35
1
44
Landry, Hannah
Seneca Valley
2:48.61
1
45
Williams, Katie
Hampton
2:48.89
1
46
Farnan, Jeanne
Seton-Lasalle
2:49.39
1
47
Denardo, Elisabeth
Moon Area
2:49.99
1
48
Lowe, Olivia
Grove City Senio
2:50.64
1
49
Kearney, Zeleena
Penn Hills
2:51.12
1
50
Caughey, Kacee
Laurel
2:51.74
1
51
Newton, Maria
Kane Area
2:52.21
1
52
Staltari, Julia
Mt Lebanon
2:52.53
1
53
Barr, Sydney
Butler Area Seni
2:52.73
1
54
Williams, Tamisha
Gateway Senior
2:54.46
1
55
Slagle, Ashli
Butler Area Seni
2:55.23
1
56
Bondarenko, Olesya
Mcdowell
2:56.35
1
57
Arnold, Alyssa
Thomas Jefferson
2:57.11
1
58
Maloney, Katie
South Fayette
2:57.70
1
59
Mandus, Kelsey
Mcdowell
2:58.17
1
60
Roberts, Kayleigh
Freedom Area
2:58.56
1
61
Matthews, Amber
Ringgold
2:58.86
1
62
Manning, Angelina
Thomas Jefferson
3:01.73
1
63
Lenze, Jessica
Indiana Area
3:03.58
1
64
Henderson, Kyra
Hickory
3:03.84
1
64
Coppetti, Kaitlyn
Hempfield Area (
3:03.84
1
66
Reiser, Kelsey
Seton-Lasalle
3:03.86
1
67
Stasenko, Isabelle
Peters Township
3:05.05
1
68
Robledo, Evencia
Ringgold
3:06.24
1
69
Smith, Emily
Trinity (Washing
3:08.10
1
70
Phillips, Tori
Penn Trafford
3:09.73
1
71
Hermann, Victoria
Mcdowell
3:09.98
1
72
Nichols, Faith
Taylor Allderdic
3:10.23
1
73
Turner, Vanessa
New Castle
3:10.24
1
74
Monaghan, Ambrie
Canon McMillan
3:13.24
1
75
D'Amico, Sina
Oakland Catholic
3:19.01
1
76
Bittner, April
Chartiers Valley
3:20.21
1
77
Nedley, Natalie
Trinity (Washing
3:20.85
1
78
D'Acierno, Anna
Chartiers Valley
3:21.93
1
79
Bittner, Lauren
Chartiers Valley
3:24.18
1
80
Randall, Kamryn
Neighborhood Aca
3:35.56
1
--
Haines, Cydney
Woodland Hills
DQ
1
--
Cifuentes, Lea
West Mifflin Are
DQ
1
--
kelly, dighan
Baldwin
DQ
1
--
Kail, Hanna
Baldwin
DQ
1
--
Gruber, Mackenzie
Hickory
DQ
1
--
Gorring, Aurora
Penn Hills
DQ
1
Womens Mile Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Schwartz, Brianna
Shaler Area
5:03.05
1
10
2
Malone, Mary
North Hills
5:04.45
1
8
3
Alm, Gina
Hampton
5:09.13
1
6
4
Gordon, Audrey
Mt Lebanon
5:14.66
1
5
5
O'Shea, Alexis
West Allegheny
5:14.85
1
4
6
Davison, Madeleine
North Allegheny
5:15.71
1
3
7
Knavish, Kylie
Peters Township
5:16.08
1
2
8
Hunsberger, Jillian
Mt Lebanon
5:17.49
1
1
9
Slevin, Emma
Fox Chapel
5:23.31
1
10
Guyer, Rachel
Unattached
5:23.32
1
11
Adams, Dee Dee
Freedom Area
5:23.88
1
12
Maxwell, Emily
Laurel
5:26.11
1
13
Kiebler, Morgan
Kiski Area
5:38.59
1
14
Gunzenhauser, Callie
Mt Lebanon
5:40.56
1
15
Keefer, Holly
Butler Area Seni
5:41.82
1
16
Carson, Alison
Villa Maria Acad
5:42.03
1
17
Port, Carly
Altoona Area
5:43.92
1
18
Mignanelli, Angela
Seneca Valley
5:44.37
1
19
Huffman, Erika
Wyalusing Valley
5:46.50
1
20
Smeltzer, Lauren
Kiski Area
5:46.84
1
21
Filer, Alison
Laurel
5:48.03
1
22
Aller, Megan
Kiski Area
5:48.79
1
23
Bojarski, Caroline
North Allegheny
5:49.09
1
24
Grudi, Madison
Canon McMillan
5:51.28
1
25
Demjanenko, Kim
Villa Maria Acad
5:52.53
1
26
Figurelli, Kaitlyn
Unattached
5:52.88
1
27
Krawiec, Amanda
Mcdowell
5:53.19
1
28
Taylor, Sarah
Penn Trafford
5:54.94
1
29
Paine, Becky
Seneca Valley
5:55.06
1
30
Lucas, Angelica
Upper Saint Clai
5:56.77
1
31
Lerda, Sydney
South Fayette
6:00.94
1
32
Meden, Lia
Thomas Jefferson
6:01.49
1
33
Marsh, Isabelle
Moon Area
6:03.58
1
34
Tressler, Mackenzie
Greensburg Salem
6:03.91
1
35
Hancock, Katelyn
Bethel Park Seni
6:06.57
1
36
Hammer, McKenna
Peters Township
6:08.16
1
37
Kovalchick, Margaret
Bethel Park Seni
6:08.37
1
38
Gimigliano, Morgan
South Fayette
6:09.83
1
39
Butler, Reilly
Mars Area
6:10.64
1
40
DeWeese, Gi Gi
Freedom Area
6:10.96
1
41
Messina, Olivia
Villa Maria Acad
6:11.92
1
42
Burgess, Kelli
Upper Saint Clai
6:15.15
1
43
Latsko, Taryn
Seneca Valley
6:17.46
1
44
Rumble, Mariah
Penn Hills
6:18.10
1
45
Paynter, Heather
Homer Center
6:18.52
1
46
Lowe, Olivia
Grove City Senio
6:18.64
1
47
Micklo, Amanda
Thomas Jefferson
6:19.07
1
48
Sanford, Hannah
Grove City Senio
6:19.10
1
49
Bauman, Maggie
Hampton
6:19.98
1
50
Browe, Katie
Indiana Area
6:21.05
1
51
Luster, Gail
Peters Township
6:21.24
1
52
Roberts, Kayleigh
Freedom Area
6:21.66
1
53
Laughlin, Jamie
Mcdowell
6:24.68
1
54
Denardo, Elisabeth
Moon Area
6:26.38
1
55
Perri, Angela
Mars Area
6:26.70
1
56
Fair, Christina
Unattached
6:26.74
1
57
Burton, Sarah
Upper Saint Clai
6:27.25
1
58
Farnan, Jeanne
Seton-Lasalle
6:28.44
1
59
Bishop, Katie
Hampton
6:29.07
1
60
Zeher, Caitlin
Bethel Park Seni
6:30.34
1
61
Henderson, Kyra
Hickory
6:31.19
1
62
Williams, Tamisha
Gateway Senior
6:31.20
1
63
Matthews, Amber
Ringgold
6:39.49
1
64
kelly, dighan
Baldwin
6:46.23
1
65
Bailey, Aaliyah
Penn Hills
6:47.34
1
66
Imler, Shaelyn
Altoona Area
6:47.89
1
67
Reiser, Kelsey
Seton-Lasalle
6:49.89
1
68
Miller, Genevieve
Montour
7:00.77
1
69
Weaver, Danielle
Bradford Area
7:01.00
1
70
Minsinger, Emma
Montour
7:03.97
1
71
Wilson, Kylee
Mcdowell
7:10.13
1
72
Kail, Hanna
Baldwin
7:11.75
1
73
Lawrence, Cierra
Butler Area Seni
7:13.00
1
74
Cognetti, Dominique
Seton-Lasalle
7:43.61
1
75
Randall, Kamryn
Neighborhood Aca
8:07.54
1
76
Manning, Angelina
Thomas Jefferson
8:24.76
1
--
Gagen, Delaney
Butler Area Seni
DNF
1
--
Zentarsky, Emma
Oakland Catholic
DQ
1
--
Sendek, Katie
Ringgold
DQ
1
--
D'Amico, Sina
Oakland Catholic
DQ
1
--
Means, Sophia
Oakland Catholic
DQ
1
Womens 3000m Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Schwartz, Brianna
Shaler Area
10:18.90
1
10
2
Potts, Kelsey
Mt Lebanon
10:49.75
1
8
3
Snyder, Maria
Unattached
10:50.66
1
6
4
Adams, Dee Dee
Freedom Area
10:59.17
1
5
5
Dippold, Victoria
Elk County Catho
11:07.53
1
4
6
Prichard, Bernadette
Villa Maria Acad
11:09.61
1
3
7
Hilton, Natalie
South Fayette
11:14.93
1
2
8
Carson, Alison
Villa Maria Acad
11:21.88
1
1
9
Rosner, Laura
Greensburg Salem
11:29.55
1
10
Whelan, Maura
Fox Chapel
11:34.90
1
11
Paynter, Heather
Homer Center
11:41.91
1
12
Gualteri, Katrina
Shaler Area
11:47.13
1
13
MCMICHAEL, KIRSTEN
Ringgold
11:48.14
1
14
Pensyl, Morgan
Altoona Area
11:55.43
1
15
Taylor, Sarah
Penn Trafford
12:01.41
1
16
McChesney, Maggie
Mars Area
12:02.53
1
17
Lucas, Angelica
Upper Saint Clai
12:04.02
1
18
Hohman, Jayne
Kiski Area
12:05.66
1
19
Hackett, Jordyn
Chartiers Valley
12:07.98
1
20
Brennfleck, Angelica
Ringgold
12:08.58
1
21
Sherbondy, Rachel
South Fayette
12:11.09
1
22
Rees, Brittany
South Fayette
12:15.03
1
23
Makowski, Claire
Bethel Park Seni
12:15.66
1
24
Fiaschetti, Maddie
Hempfield Area (
12:15.94
1
25
Fiaschetti, Rachel
Hempfield Area (
12:16.62
1
26
Grzyb, Chloe
Peters Township
12:24.87
1
27
Smith, Mackenzie
Villa Maria Acad
12:27.51
1
28
Boyer, Kristin
Kane Area
12:34.34
1
29
Debernardis, Diana
Altoona Area
12:36.25
1
30
Ehrenberger, Kara
Peters Township
12:45.97
1
31
Hinish, Danielle
Bethel Park Seni
12:50.54
1
32
Vighetti, Stephanie
Upper Saint Clai
12:59.81
1
33
Cicero, Ashley
Mcdowell
13:04.16
1
34
Gibson, Johna
Ringgold
13:30.34
1
35
Wick, Sarah
Mcdowell
13:35.04
1
36
Cognetti, Dominique
Seton-Lasalle
15:38.03
1
37
Mizner, Carly
Mcdowell
17:18.80
1
--
Roberts, Kayleigh
Freedom Area
DQ
1
--
Gi Deweese, Gi
Freedom Area
DQ
1
--
Miller, Genevieve
Montour
DQ
1
Womens 60m Hurdles Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lelis, Emily
Unattached
08.97
nwi
1
10
2
Goodyear, Beatrice
Mt Lebanon
09.55
nwi
1
8
3
Coyne, Kristina
Chartiers Valley
09.63
nwi
1
6
4
Costa, Lauren
West Allegheny
09.72
nwi
1
5
5
Chmielewski, Aster
Slippery Rock Ar
09.86
nwi
1
4
6
Shiffler, Natalie
Hempfield Area (
09.91
nwi
1
3
7
Soeder, Tori
Shaler Area
10.05
nwi
1
2
8
Guy, Bridget
Hempfield Area (
10.50
nwi
1
1
Womens 60m Hurdles Open
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Lelis, Emily
Unattached
09.42
nwi
1
2
Goodyear, Beatrice
Mt Lebanon
09.50
nwi
9
3
Coyne, Kristina
Chartiers Valley
09.77
nwi
8
4
Guy, Bridget
Hempfield Area (
09.91
nwi
5
5
Shiffler, Natalie
Hempfield Area (
09.95
nwi
6
6
Chmielewski, Aster
Slippery Rock Ar
09.99
nwi
4
7
Costa, Lauren
West Allegheny
10.02
nwi
7
8
Soeder, Tori
Shaler Area
10.10
nwi
2
9
Cook, Diana
Shaler Area
10.25
nwi
4
10
Collier, Danielle
Hickory
10.28
nwi
7
10
Byham, Megan
South Fayette
10.28
nwi
1
12
Tracy, Lauren
Hempfield Area (
10.36
nwi
8
13
Cottone, Giovanna
North Allegheny
10.46
nwi
1
14
Egan, Nicole
South Fayette
10.50
nwi
3
15
Valachovic, Tori
South Fayette
10.51
nwi
9
16
Kurtonich, Kalsey
North Allegheny
10.56
nwi
8
16
Joyce, Molly
Slippery Rock Ar
10.56
nwi
4
18
Helbig, Shannon
Peters Township
10.61
nwi
1
19
Sewell, Yvonne
Penn Hills
10.62
nwi
7
20
Lynn, Jordan
Meadville
10.65
nwi
2
20
Depew, Elizabeth
Grove City Senio
10.65
nwi
5
22
Berger, Janette
Mercer
10.66
nwi
3
23
Edwards, Sabrina
Mars Area
10.67
nwi
9
24
Dutrieuille, Alexus
Woodland Hills
10.75
nwi
7
25
Orsini, Nevia
Penn Hills
10.81
nwi
3
26
Dietsch, Raechelle
Peters Township
10.89
nwi
8
27
Davis, Tina
Freedom Area
10.96
nwi
3
28
Zysk, Linda
West Allegheny
10.99
nwi
6
29
Horvat, Annie
Mars Area
11.06
nwi
2
30
Rigby, Hannah
South Park
11.17
nwi
6
31
Fugh, Abby
Butler Area Seni
11.22
nwi
9
32
Gibson, Samantha
Trinity (Washing
11.23
nwi
6
33
Sokol, Sydney
Mcdowell
11.28
nwi
4
34
Rosswog, Anna
Mars Area
11.43
nwi
4
35
Kulhanek, Abbie
West Mifflin Are
11.55
nwi
3
36
Stessney, Kennedy
Altoona Area
11.58
nwi
2
37
Henry, Samantha
Butler Area Seni
11.62
nwi
6
38
Davidson, Alex
Upper Saint Clai
11.64
nwi
9
39
Nelson, Brionna
Penn Hills
11.72
nwi
8
40
Newhouse, Courtney
Bradford Area
11.84
nwi
1
41
Morgan, Emily
Seneca Valley
11.90
nwi
2
42
Lamanna, Elizabeth
North Allegheny
11.95
nwi
5
43
Ford, Karita
Mcdowell
12.00
nwi
5
44
Howard, Julia
Greensburg Salem
12.02
nwi
5
45
Lucas, Emma
Ringgold
12.05
nwi
7
46
Onink, Hannah
Elk County Catho
12.06
nwi
8
47
Bayles, Brianna
Upper Saint Clai
12.10
nwi
2
48
Clark, Raven
Villa Maria Acad
12.19
nwi
7
49
Och, Daria
Baldwin
12.31
nwi
8
50
McBurney, Merissa
Taylor Allderdic
12.34
nwi
7
51
Hudson, Emma
Chartiers Valley
12.50
nwi
4
52
McGovern, Anna
Villa Maria Acad
12.53
nwi
1
53
Mody, Khevna
Upper Saint Clai
12.56
nwi
9
54
Allen, Emily
Meadville
12.71
nwi
5
55
Kortyna, Gabrielle
Ringgold
12.80
nwi
6
56
Augenstein, Heather
Bethel Park Seni
12.85
nwi
1
57
Czerwinski, Maria
Mcdowell
13.08
nwi
3
58
Pfahles, Michelle
New Castle
13.14
nwi
6
59
Peterson, Dominique
Bradford Area
13.37
nwi
4
60
Lucas, Kelli
Trinity (Washing
13.45
nwi
5
61
Devries, Caitlin
Seneca Valley
13.47
nwi
2
62
Free, Cali
Hickory
13.56
nwi
4
63
Steele, Lauren
Grove City Senio
13.60
nwi
6
64
Carson, Amanda
Villa Maria Acad
14.02
nwi
2
65
Mowrey, Hailey
Trinity (Washing
14.05
nwi
9
66
Stoner, Hope
New Castle
16.46
nwi
5
67
Provance, Faith
West Mifflin Are
17.10
nwi
3
Womens 4x200m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Shiffler
,
Guy
,
Jones
,
Crosby
Hempfield Area (
1:48.38
4
10
2
Zysk
,
O'Shea
,
Costa
,
Forse
West Allegheny
1:49.18
3
3
Orsini
,
Bowles
,
Booker
,
Sisco
Penn Hills
1:51.68
4
8
4
Lewis
,
Dutrieui
,
Lee
,
Garland
Woodland Hills
1:52.03
3
5
Taylor
,
Quinlan
,
Bagwell
,
Farrell
Shaler Area
1:52.80
4
6
6
Baroffio
,
Ruzzini
,
Murphy
,
Speranza
Bethel Park Seni
1:52.86
4
5
7
Luciano
,
Williams
,
Albright
,
Palfey
Altoona Area
1:53.08
4
4
8
Goodyear
,
Ricciuti
,
Griffin
,
Garrison
Mt Lebanon
1:53.39
3
9
Kulhanek
,
Opferman
,
Allas
,
Dorsett
West Mifflin Are
1:53.40
3
10
Veglia
,
Granato
,
Becker
,
Madson
Upper Saint Clai
1:54.74
2
11
Byham
,
Frazier-
,
Rees
,
Valachov
South Fayette
1:55.61
3
12
Stevens
,
Williams
,
Plowden
,
Crawford
Gateway Senior
1:56.37
1
13
Wagner
,
Johnson
,
Walsh
,
Airhart
Thomas Jefferson
1:56.50
3
14
Relay Team
Seneca Valley
1:56.57
2
15
Chodubsk
,
Jasmin
,
Hasbrouc
,
Fish
Mcdowell
1:58.41
2
16
Lucas
,
Malie
,
Ringer
,
Lucas
Trinity (Washing
2:00.58
2
17
Roberts
,
Bastow
,
Bowers-P
,
Morris
Villa Maria Acad
2:00.88
2
18
Cloud
,
Hepburn
,
Head
,
Colder
Kiski Area
2:02.54
4
3
19
Chmielew
,
Longdon
,
Joyce
,
Gold
Slippery Rock Ar
2:05.26
1
20
Pilossop
,
Amrhein
,
Hudson
,
Beck
Chartiers Valley
2:08.23
1
21
Lippl
,
Och
,
O'Malley
,
Woodson
Baldwin
2:08.71
2
22
Gibson
,
Larkin
,
Staszak
,
Tronetti
Hampton
2:09.91
1
23
Campbell
,
Funderli
,
Funderli
,
Jaeger
Mars Area
2:13.52
1
Womens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Green
,
Fazzini
,
Kovacevi
,
LaDuke
Greater Latrobe
4:09.82
1
2
Orsini
,
Steward
,
Bowles
,
Gorring
Penn Hills
4:15.35
2
10
3
Alm
,
Cook
,
Williams
,
Neugebau
Hampton
4:16.30
2
8
4
Luciano
,
Williams
,
Albright
,
Palfey
Altoona Area
4:20.85
2
6
5
Ruschel
,
Baroffio
,
Ruzzini
,
Boucher
Bethel Park Seni
4:21.59
2
5
6
Kulhanek
,
Allas
,
Dorsett
,
Schorr
West Mifflin Are
4:23.48
2
4
7
Relay Team
Shaler Area
4:23.76
2
3
8
Egan
,
Timmons
,
Kenawell
,
Rees
South Fayette
4:25.10
1
9
Goodyear
,
Gibson
,
Griffin
,
Meinzer
Mt Lebanon
4:25.14
1
10
Cannon
,
Crosby
,
Sterling
,
Straka
Hempfield Area (
4:25.67
1
11
Lewis
,
Lewis
,
Douthett
,
Brooks
Woodland Hills
4:30.93
1
12
Relay Team
Seneca Valley
4:32.89
2
2
13
Krawiec
,
Sokol
,
Durant
,
Amendola
Mcdowell
4:33.89
1
14
Veglia
,
Becker
,
Davidson
,
Madson
Upper Saint Clai
4:36.69
1
15
Barr
,
Michel
,
Horstman
,
Domhoff
Butler Area Seni
4:51.04
1
16
Clark
,
Hutzel
,
McGovern
,
Bowers-P
Villa Maria Acad
4:51.17
2
1
17
Funderli
,
Funderli
,
Cole
,
Jaeger
Mars Area
5:00.89
1
Womens 4x800m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Kocjanci
,
Gunzenha
,
Staltari
,
Gordon
Mt Lebanon
10:08.19
1
10
2
Kovalchi
,
Hancock
,
Boucher
,
Rosa
Bethel Park Seni
10:59.80
1
8
3
Leja
,
Gimiglia
,
Maloney
,
Lerda
South Fayette
11:03.48
1
6
4
Relay Team
Shaler Area
11:08.35
1
5
5
Demjanen
,
Carson
,
Messina
,
Zukowski
Villa Maria Acad
11:15.56
1
4
6
Subosits
,
Lindsay
,
Burton
,
Douglass
Upper Saint Clai
11:16.03
1
3
7
Konieczn
,
Keefer
,
Calvert
,
Slagle
Butler Area Seni
11:27.83
1
2
8
Rumble
,
Bailey
,
Kearney
,
Sisco
Penn Hills
11:37.99
1
1
9
Klebansk
,
Hutton
,
Matthews
,
Dimoff
Ringgold
11:58.57
1
10
Sokol
,
Menosky
,
Kanonczy
,
Laughlin
Mcdowell
12:02.27
1
11
Browne
,
Hackett
,
Bittner
,
Bittner
Chartiers Valley
12:08.12
1
12
Rapp
,
Holden
,
Morris
,
Cafaro
Hampton
12:10.80
1
Womens Distance Medley
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Roberts
,
Trucilla
,
Brown
,
Prichard
Villa Maria Acad
13:04.62
1
10
2
Relay Team
North Allegheny
13:16.69
1
8
3
Smeltzer
,
Kiebler
,
Aller
,
Lednak
Kiski Area
13:16.79
1
6
4
Ruschel
,
Baroffio
,
Cobb
,
Conway
Bethel Park Seni
13:18.53
1
5
5
Rees
,
Leja
,
Hilton
,
Kenawell
South Fayette
13:38.03
1
4
6
Paine
,
Love
,
Mignanel
,
Landry
Seneca Valley
13:43.23
1
3
7
Port
,
Pensyl
,
Williams
,
Debernar
Altoona Area
13:53.76
1
2
8
Subosits
,
Ravasio
,
Degnan
,
Vighetti
Upper Saint Clai
13:58.26
1
1
9
Relay Team
Canon McMillan
14:11.23
1
10
Fiaschet
,
Cannon
,
Fiaschet
,
Rece
Hempfield Area (
14:17.98
1
11
DeNardo
,
Marsh
,
Kleer
,
Taylor
Moon Area
14:24.75
1
12
Fair
,
Price
,
Evankovi
,
Evankovi
General Mclane
14:35.47
1
13
Konieczn
,
Keefer
,
Wiest
,
Barr
Butler Area Seni
14:36.83
1
14
Browne
,
Hackett
,
Bittner
,
Voll
Chartiers Valley
14:58.05
1
15
Krawiec
,
Sokol
,
Cicero
,
Laughlin
Mcdowell
14:59.65
1
16
Klebansk
,
Hutton
,
Matthews
,
Dimoff
Ringgold
15:01.85
1
17
Bauman
,
Morris
,
Bishop
,
Fischer
Hampton
15:21.78
1
Womens Shot Put Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fyalkowski, Rachel
Hempfield Area (
40-01.00
(12.22m)
1
10
2
Fustos, Sophia
Hickory
39-04.00
(11.99m)
1
8
3
Bonetti, Ava
Butler Area Seni
37-11.00
(11.56m)
1
6
4
Stevenson, Alexandra
Bethel Park Seni
36-07.00
(11.15m)
1
5
5
Maholic, Alivia
Hempfield Area (
35-10.00
(10.92m)
1
4
6
Paterra, Andrea
Elizabeth Forwar
34-05.00
(10.49m)
1
3
7
Garthwaite, Breanna
Hickory
33-10.00
(10.31m)
1
2
8
West, Brittany
West Mifflin Are
33-05.00
(10.19m)
1
1
9
Nicklas, Elizabeth
Elk County Catho
33-01.00
(10.08m)
1
10
Black, Samantha
Unattached
32-11.00
(10.03m)
1
11
Thomas, Emily
Mars Area
32-07.00
(9.93m)
1
12
Goodman, Katelyn
Altoona Area
31-08.00
(9.65m)
1
13
Garthwaite, Lauren
Hickory
30-07.50
(9.33m)
1
14
Edwards, Tara
Baldwin
29-08.00
(9.04m)
1
14
Duda, Gracie
Thomas Jefferson
29-08.00
(9.04m)
1
16
Smith, Shardai
Canon McMillan
29-07.00
(9.02m)
1
17
Scheidter, Emily
Thomas Jefferson
28-08.00
(8.74m)
1
17
Campbell, Shelby
Butler Area Seni
28-08.00
(8.74m)
1
19
Noble, Jordan
Butler Area Seni
27-08.00
(8.43m)
1
20
Grmek, Sarah
Hempfield Area (
27-02.00
(8.28m)
1
21
Hill, Lexi
West Allegheny
27-00.00
(8.23m)
1
22
Smithbauer, Camielle
Elk County Catho
26-09.00
(8.15m)
1
23
Defilippo, Alexis
North Allegheny
26-06.50
(8.09m)
1
24
Madore, Chelsea
Bradford Area
25-10.00
(7.87m)
1
25
Richardson, Alyssa
Montour
25-08.00
(7.82m)
1
26
McKenna, Megan
Elk County Catho
25-03.00
(7.70m)
1
27
Green, Emily
Mcdowell
25-01.00
(7.65m)
1
28
Larson, Kacey
West Mifflin Are
24-08.00
(7.52m)
1
29
Dinnen, Laurel
Chartiers Valley
24-07.00
(7.49m)
1
30
D'Acierno, Anna
Chartiers Valley
24-04.50
(7.43m)
1
31
Henney, Katie
Chartiers Valley
24-02.00
(7.37m)
1
32
D'Amico, Sarah
Ringgold
24-01.00
(7.34m)
1
33
Marzina, Alexa
West Mifflin Are
23-10.50
(7.28m)
1
34
Fleming, Liz
Trinity (Washing
23-10.00
(7.26m)
1
35
Morrissey, Kourtney
Montour
23-05.00
(7.14m)
1
36
Shildt, Megan
South Fayette
22-07.00
(6.88m)
1
37
Cobb, Gabby
Bradford Area
22-05.00
(6.83m)
1
38
Wisener, Destiny
Ringgold
22-02.00
(6.76m)
1
39
Alessi, Rosa
Upper Saint Clai
22-01.00
(6.73m)
1
40
Giovaniello, Audra
Ringgold
22-00.00
(6.71m)
1
41
Brunick, Amanda
Shaler Area
21-08.00
(6.60m)
1
42
Waxter, Emily
South Fayette
21-07.00
(6.58m)
1
43
Rave, Sam
Montour
20-10.00
(6.35m)
1
44
Sestito, Samantha
Thomas Jefferson
19-09.00
(6.02m)
1
45
Fine, Madeleine
South Fayette
19-01.00
(5.82m)
1
46
Detsch, Katie
Kane Area
18-09.00
(5.72m)
1
47
Neice, Amber
Upper Saint Clai
16-04.00
(4.98m)
1
--
Nicholson, Morgan
Kane Area
DQ
(--)
1
--
Colteryan, Julie
Bethel Park Seni
DQ
(--)
1
--
Sosnak, Jillian
Bethel Park Seni
DQ
(--)
1
--
Bradley-White, Darnaizha
Woodland Hills
DQ
(--)
1
--
Gibson, Samantha
Trinity (Washing
DQ
(--)
1
--
Fuller, Richelle
Freedom Area
DQ
(--)
1
--
Schuster, Catherine
Bradford Area
DQ
(--)
1
--
mariacher, miranda
New Castle
DQ
(--)
1
--
jackson, shianne
New Castle
DQ
(--)
1
--
Harvey, Emma A
North Allegheny
DQ
(--)
1
--
Walter, Vivian
Mars Area
DQ
(--)
1
--
Weston, Kathleen
Mt Lebanon
DQ
(--)
1
--
Riemer, Megan
Mt Lebanon
DQ
(--)
1
--
Dejohn, Areonna
New Castle
DQ
(--)
1
--
Boody, Alyssa
Shaler Area
DQ
(--)
1
--
Greiner, Maria
Harbor Creek
DQ
(--)
1
--
Campbell, Emily
Slippery Rock Ar
DQ
(--)
1
--
Boody, Rachel
Shaler Area
DQ
(--)
1
--
Dizemiecki, Gillian
Oakland Catholic
DQ
(--)
1
--
Blackwell, Simone
Oakland Catholic
DQ
(--)
1
--
Votodian, Erica
Oakland Catholic
DQ
(--)
1
Womens High Jump Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McCoy, India
Unattached
5-05.00
(1.65m)
1
10
2
Shiffler, Natalie
Hempfield Area (
5-01.00
(1.55m)
1
7
2
Burns, Shelby
Laurel Highlands
5-01.00
(1.55m)
1
7
4
Coyne, Kristina
Chartiers Valley
5-01.00
(1.55m)
1
5
5
Black, Sidney
Norwin
5-01.00
(1.55m)
1
4
6
Farrell, Kylie
Shaler Area
5-01.00
(1.55m)
1
3
7
Farrell, Jessica
Shaler Area
4-11.00
(1.50m)
1
1.50
7
Maher, Lauren
Butler Area Seni
4-11.00
(1.50m)
1
1.50
8
Gibson, Samantha
Trinity (Washing
4-11.00
(1.50m)
1
10
Henderson, Vreni
North Allegheny
4-09.00
(1.45m)
1
10
Schreiber, Erin
Shaler Area
4-09.00
(1.45m)
1
12
Cuneo, Gina
Hempfield Area (
4-07.00
(1.40m)
1
12
Walko, Kate
Lake Erie Tr
4-07.00
(1.40m)
1
12
Howard, Julia
Greensburg Salem
4-07.00
(1.40m)
1
12
Johnson, Jennifer
Thomas Jefferson
4-07.00
(1.40m)
1
16
Wain, Chasey
Thomas Jefferson
4-05.00
(1.35m)
1
16
Yon, Jolene
North Allegheny
4-05.00
(1.35m)
1
16
Peaco, Morgan
Seneca Valley
4-05.00
(1.35m)
1
16
Egan, Nicole
South Fayette
4-05.00
(1.35m)
1
16
Newhouse, Courtney
Bradford Area
4-05.00
(1.35m)
1
16
Augustine, Francine
Bradford Area
4-05.00
(1.35m)
1
16
Beattie, Molly
Chartiers Valley
4-05.00
(1.35m)
1
16
Holden, Madison
Hampton
4-05.00
(1.35m)
1
16
Slawson, Maggie
United
4-05.00
(1.35m)
1
--
Butko, Natalie
West Mifflin Are
NH
(--)
1
--
Villegas, Meghan
Seneca Valley
NH
(--)
1
--
Cifuentes, Lea
West Mifflin Are
NH
(--)
1
--
Marecic, Paige
West Mifflin Are
NH
(--)
1
--
Bookser, Mallory
Oakland Catholic
NH
(--)
1
--
Germanoski, Kaitlyn
Penn Trafford
NH
(--)
1
--
Caughey, Kacee
Laurel
NH
(--)
1
--
Bigelow, Jordan
Woodland Hills
NH
(--)
1
--
Davidson, Kristin
Mars Area
NH
(--)
1
--
Pitcock, Madashia
South Fayette
NH
(--)
1
--
Rapp, Katie
Hampton
NH
(--)
1
--
Degnan, Tara
Upper Saint Clai
DQ
(--)
1
--
de la Parra, Julia
Upper Saint Clai
DQ
(--)
1
--
Baker, Sierra
West Allegheny
DQ
(--)
1
--
Leasure, Ally
Hempfield Area (
DQ
(--)
1
--
Stapleton, Haley
Indiana Area
DQ
(--)
1
--
Stopperich, Micah
Canon McMillan
DQ
(--)
1
--
Huntzinger, Jordan
Kane Area
DQ
(--)
1
--
Anderson, Makayla
Kane Area
DQ
(--)
1
--
Kochka-Puskar, Paige
Bethel Park Seni
DQ
(--)
1
--
King, Courtney
Unattached
DQ
(--)
1
--
Quillan, Willow
Butler Area Seni
DQ
(--)
1
--
Blum, Caitlin
Butler Area Seni
DQ
(--)
1
--
Su, Anna
Mt Lebanon
DQ
(--)
1
--
Goodyear, Beatrice
Mt Lebanon
DQ
(--)
1
--
Sestric, Ashley
Oakland Catholic
DQ
(--)
1
--
Parrish, Sarah
North East
DQ
(--)
1
--
Neubert, Jessica
Mcdowell
DQ
(--)
1
--
Mohney, Sarah
Kane Area
DQ
(--)
1
--
Garrison, Erika
Mt Lebanon
DQ
(--)
1
--
Smith, Shannon
Montour
DQ
(--)
1
Womens Long Jump Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
66
Smith, Emily
Trinity (Washing
11.50m
(37'8.75)
nwi
1
67
Alder, Haley
Oakland Catholic
7.50m
(24'7.25)
nwi
1
1
Dennis, Lydia
Mars Area
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
8
2
Chodubski, Anna
Mcdowell
17-02.25
(5.24m)
nwi
1
6
3
Guy, Bridget
Hempfield Area (
17-01.00
(5.21m)
nwi
1
5
4
Stevens, Emily
Gateway Senior
16-06.25
(5.04m)
nwi
1
4
5
Farrell, Kylie
Shaler Area
16-01.50
(4.91m)
nwi
1
3
6
Soeder, Tori
Shaler Area
16-01.00
(4.90m)
nwi
1
2
7
Opferman, Caroline
West Mifflin Are
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
1
8
Ruzzini, Tatiana
Bethel Park Seni
15-10.50
(4.84m)
nwi
1
9
Petty, Tamyah
Penn Hills
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
10
Cargill, Lauren
Canon McMillan
15-04.00
(4.67m)
nwi
1
11
Black, Sidney
Norwin
15-03.50
(4.66m)
nwi
1
12
Shiffler, Natalie
Hempfield Area (
14-11.75
(4.57m)
nwi
1
13
O'Malley, Alexis
Baldwin
14-10.75
(4.54m)
nwi
1
14
Nelson, Brionna
Penn Hills
14-10.25
(4.53m)
nwi
1
15
johnson, darrian
New Castle
14-08.25
(4.48m)
nwi
1
16
Howard, Julia
Greensburg Salem
14-08.00
(4.47m)
nwi
1
17
Collier, Danielle
Hickory
14-06.00
(4.42m)
nwi
1
18
Kostka, Alyssa
Hickory
14-03.50
(4.36m)
nwi
1
19
Leisman, Riley
Canon McMillan
14-00.50
(4.28m)
nwi
1
20
Matthews, Ann
Mt Lebanon
14-00.25
(4.27m)
nwi
1
21
Gandy, Zuri
Penn Hills
14-00.00
(4.27m)
nwi
1
21
Nestor, Allison
Hampton
14-00.00
(4.27m)
nwi
1
23
Valachovic, Tori
South Fayette
13-11.75
(4.26m)
nwi
1
24
Slawson, Maggie
United
13-11.50
(4.25m)
nwi
1
25
Farrell, Jessica
Shaler Area
13-10.00
(4.22m)
nwi
1
26
Bastow, Shannon
Villa Maria Acad
13-09.50
(4.20m)
nwi
1
26
Malak, Claire
Hickory
13-09.50
(4.20m)
nwi
1
28
Corrado, Natalie
Mt Lebanon
13-09.00
(4.19m)
nwi
1
29
Maher, Lauren
Butler Area Seni
13-08.00
(4.17m)
nwi
1
29
Mancini, Savanna
Trinity (Washing
13-08.00
(4.17m)
nwi
1
31
Stessney, Madison
Altoona Area
13-06.25
(4.12m)
nwi
1
32
Bigley, Samantha
Kane Area
13-03.50
(4.05m)
nwi
1
33
Forse, Jennifer
West Allegheny
13-00.50
(3.98m)
nwi
1
33
Allen, Emily
Meadville
13-00.50
(3.98m)
nwi
1
35
Woodson, Asia
Baldwin
12-10.25
(3.92m)
nwi
1
36
Aque, Liz
Grove City Senio
12-10.00
(3.91m)
nwi
1
37
Rodgers, Colette
Canon McMillan
12-08.00
(3.86m)
nwi
1
38
Newhouse, Courtney
Bradford Area
12-06.00
(3.81m)
nwi
1
38
Dutrieuille, Alexus
Woodland Hills
12-06.00
(3.81m)
nwi
1
40
Alessi, Rosa
Upper Saint Clai
12-05.00
(3.78m)
nwi
1
40
Head, Daija
Kiski Area
12-05.00
(3.78m)
nwi
1
40
Abramczyk, Emily
Villa Maria Acad
12-05.00
(3.78m)
nwi
1
43
Deutsch, Lauren
South Fayette
12-04.00
(3.76m)
nwi
1
44
Molnar, Carly
Baldwin
12-02.00
(3.71m)
nwi
1
45
Davidson, Kristin
Mars Area
12-01.50
(3.70m)
nwi
1
45
Hinchberger, Skyler
Slippery Rock Ar
12-01.50
(3.70m)
nwi
1
47
Michel, Haley
Butler Area Seni
11-10.00
(3.61m)
nwi
1
48
Kwiatkowski, Anastasia
West Allegheny
11-08.00
(3.56m)
nwi
1
49
Schiappa, Ellie
Grove City Senio
11-07.00
(3.53m)
nwi
1
50
Douthett, Ivory
Woodland Hills
11-06.00
(3.51m)
nwi
1
51
Zmijowski, Alexis
Slippery Rock Ar
11-04.00
(3.45m)
nwi
1
52
Doyle, Katie
Chartiers Valley
11-02.00
(3.40m)
nwi
1
53
Kalogeris, Alexa
Bethel Park Seni
11-01.50
(3.39m)
nwi
1
54
Neice, Amber
Upper Saint Clai
11-01.00
(3.38m)
nwi
1
54
Brigger, Audrey
Bradford Area
11-01.00
(3.38m)
nwi
1
56
Nichols, Tina
Mars Area
10-11.00
(3.33m)
nwi
1
57
Magiske, Melanie
Peters Township
10-09.00
(3.28m)
nwi
1
57
Granato, Gabriella
Upper Saint Clai
10-09.00
(3.28m)
nwi
1
59
Dunn, Kaitlin
South Fayette
10-03.00
(3.12m)
nwi
1
60
Kalogeris, Athena
Bethel Park Seni
9-09.00
(2.97m)
nwi
1
61
Germanoski, Kaitlyn
Penn Trafford
9-06.50
(2.91m)
nwi
1
62
Lewis, Dakotah
Woodland Hills
9-01.00
(2.77m)
nwi
1
63
Marecic, Paige
West Mifflin Are
8-02.00
(2.49m)
nwi
1
64
Bruno, Gabrielle
Oakland Catholic
8-01.50
(2.48m)
nwi
1
65
Dewberry-Fulmore, Deja
West Mifflin Are
7-11.00
(2.41m)
nwi
1
--
Gedman, Kylie
Thomas Jefferson
DQ
(--)
nwi
1
--
Bowers-Pickens, Nia
Villa Maria Acad
DQ
(--)
nwi
1
--
Mook, Ellen
Meadville
DQ
(--)
nwi
1
--
Whitney, Samantha
Meadville
DQ
(--)
nwi
1
--
Neubert, Jessica
Mcdowell
DQ
(--)
nwi
1
--
Bohach, Meghan
Freedom Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Smith, Shannon
Montour
DQ
(--)
nwi
1
--
Tronetti, Erica
Hampton
DQ
(--)
nwi
1
--
Leasure, Ally
Hempfield Area (
DQ
(--)
nwi
1
--
Matlick, Kelsie
Freedom Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Larkin, Sarah
Hampton
DQ
(--)
nwi
1
--
Rackley, Laura
Peters Township
DQ
(--)
nwi
1
--
Villegas, Meghan
Seneca Valley
DQ
(--)
nwi
1
--
Olson, Emily
Penn Trafford
DQ
(--)
nwi
1
--
Johnson, Lindsay
Taylor Allderdic
DQ
(--)
nwi
1
--
Carmen, Danielle
South Park
DQ
(--)
nwi
1
--
Amrhein, Rosie
Chartiers Valley
DQ
(--)
nwi
1
--
Su, Anna
Mt Lebanon
DQ
(--)
nwi
1
--
Welty, Hannah
Butler Area Seni
DQ
(--)
nwi
1
--
layton, cierra
New Castle
DQ
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dennis, Lydia
Mars Area
37-04.50
(11.39m)
nwi
1
10
2
Black, Sidney
Norwin
36-09.00
(11.20m)
nwi
1
8
3
Chodubski, Anna
Mcdowell
36-01.00
(11.00m)
nwi
1
6
4
Farrell, Kylie
Shaler Area
34-09.00
(10.59m)
nwi
1
5
5
George, Lauren
Hempfield Area (
34-01.00
(10.39m)
nwi
1
4
6
Gedman, Kylie
Thomas Jefferson
33-09.00
(10.29m)
nwi
1
3
7
Johnson, Jennifer
Thomas Jefferson
33-06.00
(10.21m)
nwi
1
2
8
Kostka, Alyssa
Hickory
33-04.00
(10.16m)
nwi
1
1
9
Lynn, Jordan
Meadville
32-09.00
(9.98m)
nwi
1
10
Slawson, Maggie
United
31-06.00
(9.60m)
nwi
1
11
Cuneo, Gina
Hempfield Area (
31-03.00
(9.53m)
nwi
1
12
Evanish, Carly
South Fayette
31-00.50
(9.46m)
nwi
1
13
Yon, Jolene
North Allegheny
31-00.00
(9.45m)
nwi
1
14
Clark, Shannyn
Penn Hills
30-08.50
(9.36m)
nwi
1
15
O'Malley, Alexis
Baldwin
30-06.50
(9.31m)
nwi
1
16
Matlick, Kelsie
Freedom Area
30-04.00
(9.25m)
nwi
1
17
Malak, Claire
Hickory
29-09.00
(9.07m)
nwi
1
18
Rolley, McKenzie
Shaler Area
29-05.50
(8.98m)
nwi
1
19
Maher, Lauren
Butler Area Seni
29-04.00
(8.94m)
nwi
1
20
Stessney, Madison
Altoona Area
29-03.50
(8.93m)
nwi
1
21
Molnar, Carly
Baldwin
29-03.00
(8.92m)
nwi
1
21
Rising, Zoe
Mt Lebanon
29-03.00
(8.92m)
nwi
1
23
Deutsch, Lauren
South Fayette
28-10.00
(8.79m)
nwi
1
24
Hudson, Emma
Chartiers Valley
28-03.00
(8.61m)
nwi
1
25
Moore, Hunter
Hempfield Area (
27-09.00
(8.46m)
nwi
1
26
Neubert, Jessica
Mcdowell
27-05.00
(8.36m)
nwi
1
27
Kwiatkowski, Anastasia
West Allegheny
27-04.00
(8.33m)
nwi
1
28
Neice, Amber
Upper Saint Clai
27-02.00
(8.28m)
nwi
1
29
Aque, Liz
Grove City Senio
27-00.00
(8.23m)
nwi
1
30
Fellers, Hannah
North Allegheny
26-05.00
(8.05m)
nwi
1
31
Nichols, Tina
Mars Area
26-04.00
(8.03m)
nwi
1
32
Magiske, Melanie
Peters Township
26-03.50
(8.01m)
nwi
1
33
Smith, Emily
Trinity (Washing
26-01.00
(7.95m)
nwi
1
34
Matthews, Ann
Mt Lebanon
25-09.00
(7.85m)
nwi
1
35
Head, Daija
Kiski Area
25-01.00
(7.65m)
nwi
1
36
Marecic, Paige
West Mifflin Are
25-00.00
(7.62m)
nwi
1
37
Kalogeris, Athena
Bethel Park Seni
24-11.00
(7.59m)
nwi
1
--
Lee, Breanna
Woodland Hills
DQ
(--)
nwi
1
--
Carmen, Danielle
South Park
DQ
(--)
nwi
1
--
Schiappa, Ellie
Grove City Senio
DQ
(--)
nwi
1
--
Stopperich, Micah
Canon McMillan
DQ
(--)
nwi
1
--
Bohach, Meghan
Freedom Area
DQ
(--)
nwi
1
--
Kalogeris, Alexa
Bethel Park Seni
DQ
(--)
nwi
1
--
Forse, Jennifer
West Allegheny
DQ
(--)
nwi
1
--
Dorsett, Angela
West Mifflin Are
DQ
(--)
nwi
1
--
Butko, Natalie
West Mifflin Are
DQ
(--)
nwi
1
--
Alessi, Rosa
Upper Saint Clai
DQ
(--)
nwi
1
--
Cargill, Lauren
Canon McMillan
DQ
(--)
nwi
1
--
Mody, Jasma
Upper Saint Clai
DQ
(--)
nwi
1
--
Stretavski, Lauren
Oakland Catholic
DQ
(--)
nwi
1
--
Fuller, Hallie
Oakland Catholic
DQ
(--)
nwi
1
--
Olson, Emily
Penn Trafford
DQ
(--)
nwi
1
--
Mook, Ellen
Meadville
DQ
(--)
nwi
1
--
Smith, Shannon
Montour
DQ
(--)
nwi
1
--
Su, Anna
Mt Lebanon
DQ
(--)
nwi
1
--
Bruno, Gabrielle
Oakland Catholic
DQ
(--)
nwi
1
--
Whitney, Samantha
Meadville
DQ
(--)
nwi
1
--
Zmijowski, Alexis
Slippery Rock Ar
DQ
(--)
nwi
1
--
Hinchberger, Skyler
Slippery Rock Ar
DQ
(--)
nwi
1
--
Dunn, Kaitlin
South Fayette
DQ
(--)
nwi
1
--
Boyd, Haley
Hickory
DQ
(--)
nwi
1
--
Stasenko, Isabelle
Peters Township
DQ
(--)
nwi
1
--
Rackley, Laura
Peters Township
DQ
(--)
nwi
1
--
Schreiber, Erin
Shaler Area
DQ
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mancuso, Brooke
North Allegheny
11-00.00
(3.35m)
1
10
2
Masterson, Lexi
Hempfield Area (
11-00.00
(3.35m)
1
8
3
McQuaide, Courtney
Greensburg Salem
11-00.00
(3.35m)
1
6
4
Guy, Bridget
Hempfield Area (
11-00.00
(3.35m)
1
5
5
Plecenik, Kelsey
Norwin
10-09.00
(3.28m)
1
4
6
O'Lear, Ravenne
Hempfield Area (
10-00.00
(3.05m)
1
3
7
Eisenbrown, Abbey
Ellwood City
9-06.00
(2.90m)
1
1.50
7
Gregg, Madison
Bethel Park Seni
9-06.00
(2.90m)
1
1.50
9
Luciano, Andrea
Altoona Area
9-00.00
(2.74m)
1
9
Gourley, Elizabeth
Clarion Area
9-00.00
(2.74m)
1
11
Platt, Katie
Mercer
8-00.00
(2.44m)
1
11
Montini, Sarah
Shaler Area
8-00.00
(2.44m)
1
11
Martin, Jessie
Ringgold
8-00.00
(2.44m)
1
14
Hasbrouck, Raeanne
Mcdowell
7-00.00
(2.13m)
1
14
Schamus, Morgan
Indiana Area
7-00.00
(2.13m)
1
14
Flecker, Haley
Mars Area
7-00.00
(2.13m)
1
14
Walko, Kate
Lake Erie Tr
7-00.00
(2.13m)
1
14
VanWormer, Megan
Thomas Jefferson
7-00.00
(2.13m)
1
14
Kilgus, Jordan
South Fayette
7-00.00
(2.13m)
1
14
Wain, Chasey
Thomas Jefferson
7-00.00
(2.13m)
1
14
West, Gabby
Mcdowell
7-00.00
(2.13m)
1
14
Roesch, Jenna
Mcdowell
7-00.00
(2.13m)
1
14
Caruso, Geralyn
Ringgold
7-00.00
(2.13m)
1
14
Fustos, Olivia
Hickory
7-00.00
(2.13m)
1
14
Loeffler, Gabby
Baldwin
7-00.00
(2.13m)
1
14
Onink, Hannah
Elk County Catho
7-00.00
(2.13m)
1
14
Sounik, Diane
Bethel Park Seni
7-00.00
(2.13m)
1
14
Nulf, Haley
Unattached
7-00.00
(2.13m)
1
--
Molnar, Carly
Baldwin
NH
(--)
1
--
rouzzo, tabitha
New Castle
NH
(--)
1
--
Fragione, Kristina
Bethel Park Seni
NH
(--)
1
--
Coppella, Elizabeth
Bradford Area
NH
(--)
1
--
Arturo, Becky
Butler Area Seni
NH
(--)
1
--
Free, Cali
Hickory
NH
(--)
1
--
Shepherd, Cassidy
Greensburg Salem
NH
(--)
1
--
Mason, Malayna
Hickory
NH
(--)
1
--
Yarosh, Julianna
Canon McMillan
NH
(--)
1
--
Eisenbrown, Abigail
Unattached
DQ
(--)
1
--
Schneider, Jess
Shaler Area
DQ
(--)
1
--
Funtal, Sydney
Shaler Area
DQ
(--)
1
--
Wadsworth, Kayla
Kiski Area
DQ
(--)
1
--
Wulff, Alissa
Butler Area Seni
DQ
(--)
1
--
Nepsa, Samantha
Kiski Area
DQ
(--)
1
--
Scott, Dayle
Kiski Area
DQ
(--)
1
--
Fellers, Hannah
North Allegheny
DQ
(--)
1
--
Runatz, Rachel
North Allegheny
DQ
(--)
1
--
Treloar, Tara
New Castle
DQ
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#tstca
#indoor
#meet-3
More news
2013 Results - TSTCA Indoor Championships
82 shares:
TSTCA Indoor Meet 3
,
Allderdice Hs Track & Field and Cross Country - Pittsburgh, Pennsylvania
,
Altoona Area High School Track & Field and Cross Country - Altoona, Pennsylvania
,
Baldwin Shs Track & Field and Cross Country - Pittsburgh, Pennsylvania
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Mars Area Shs Track & Field and Cross Country - Mars, Pennsylvania
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
3
2014
5
2013
13
2012
2
6
20
2010
2
Show 2 more
Hashtags
#tstca
#indoor
#meet-3
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!